Jízda Bohemians: dvě výhry, 22 gólů a skok na první místo ženské Superligy

Superliga žen má za sebou další dva zápasy. V sobotu odpoledne do obou utkání nastoupily hráčky Bohemians, které se díky dvěma výhrám posunuly do čela tabulky. Nejdříve si jasným způsobem poradily s Duklou 14:1, pak zvládly gólovou přestřelku proti BS Praha (8:7). Sedmi góly ve dvou zápasech se blýskla Anna Šubrtová, která zatím nasázela hattrick v každém ze čtyř utkání v letošní sezoně.

Bohemians jako obhájkyně titulu před týdnem načaly novou sezonu porážkou na penalty se Slavií. Ve druhém duelu si spravily chuť vítězstvím 9:2 nad Hradcem Králové.

O týden později začaly jasnou výhrou nad BS Dukla Praha. Pod triumf 14:1 se čtyřmi brankami podepsala Anna Šubrtová, hattrick přidala Lucie Hrušková, po dvou brankách pak zapsaly Marie Ročovská a Jana Červeňáková. Čestnou trefu Dukly zaznamenala Kateřina Kubátová, která se prosadila podruhé v ročníku.

Druhý zápas, do kterého „klokanky“ naskočily v podstatě bez pauzy, byl pořádně napínavý. A gólově extrémně bohatý! Už po šesti minutách hry svítil na ukazateli skóre stav 3:3, po dvou třetinách to bylo 8:5 a nakonec se hráčky Bohemians radovaly z těsného vítězství o jednu branku (8:7).

I v tomto zápase nastřílela hattrick Anna Šubrtová, která minimálně tři góly zvládla zatím ve všech čtyřech zápasech letošní sezony. Dohromady má na kontě už 13 gólů a suverénně vládne tabulce střelkyň. Další dvě trefy zapsala Lucie Hrušková, která se s osmi brankami drží na druhém místě. Za BS Praha dvakrát skórovaly Gabriela Frolíková a Jessica Vargová.

Bohemians se díky dvěma výhrám vyšvihly na první místo tabulky, aktuálně mají na kontě devět bodů. BS Praha zůstaly se čtyřmi body na druhém místě. Třetí je Slavia, která má ovšem oproti hráčkám v zelenobílých dresech odehrané o dva zápasy méně.

Superliga žen bude pokračovat znovu za týden, kdy by se třemi zápasy měly dohrát 3. a 4. kolo. Sledujte náš web a sociální sítě Beach Soccer Czech a nic vám neuteče!