Kapitáni reprezentačních mužstev hodnotí uplynulou sezónu

Aneta Jungová, kapitánka reprezentace žen  

Aneto, beachfotbalová sezóna je u konce. Co ještě čeká na repr ezentaci žen do konce letošního roku?

Zkraje listopadu jsme měly po pauze první reprezentační trénink a zahájily jsme tak přípravu na nadcházející sezónu.

Jak bys z pozice kapitánky zhodnotila uplynulou sezónu?

Musím říct, že letošní sezóna byla opravdu náročná. Cestovaly jsme s holkami do Španělska nebo do Portugalska. Získaly jsme ale další zkušenosti a doufám, že v dalším roce dokážeme tyto zkušenosti v zápasech prodat víc, než se nám to dařilo letos.

Splnila podle tvého názoru letošní sezóna očekávání trenérů, fanoušků, potažmo celého reprezentačního týmu?

Osobně si myslím, že splnila. Určitě z hlediska plnění taktických věcí. Ale co se týká herního projevu, tak například v Portugalsku jsme všechny očekávaly lepší výsledek. Byla velká škoda, že se nám na turnaji nepodařilo uhrát lepší výsledek.

Další rok a s ním spojená beachfotbalová sezóna je tu co nevidět. S jakými ambicemi a cílem do ní vstupujete?

Pro nás je nejdůležitější trénink. Chceme samozřejmě porazit všechny soupeřky, se kterými se utkáme. Splnit tento cíl bude samozřejmě velmi náročné.

Chtěla bys na závěr někomu poděkovat nebo někoho vyzdvihnout?

Moc děkuji za tuto příležitost. Velký dík patří všem holkám, které, i když nemohly z nějakých důvodů odcestovat na turnaje s námi, nám i na dálku držely palce a podporovaly nás. Poděkování patří také trenérovi a celému realizačnímu týmu, který se o nás staral a snažil se nám vždy ve všem vyhovět a udělat pro nás maximum.

Filip Vyhnal, kapitán reprezentace mužů

Filipe, letošní rok byl opravdu nabitý akcemi a událostmi. Jak ho zpětně hodnotíš?

Uplynulý rok pro mě měl dvě tváře. Do „A“ týmu se posunulo hodně mladých hráčů, kteří už svou kvalitou na reprezentaci mají. Podařilo se nám také po 3 letech postoupit do finále EBSL. Na druhou stranu to určitě nebyla taková sezóna, jakou jsme si ji všichni představovali. Nezbývá, než za ní udělat tlustou čáru a začít zase od nuly.

Co se z tvého pohledu v roce 2019 povedlo nebo naopak nepovedlo?

Hlavní poznatek, který jsme si z letošní sezóny všichni odnesli je ten, že na sobě musíme neustále pracovat a pilovat věci při trénincích i v zápasech.

Výsledkově se letošní rok až tolik nevydařil. Kde vidíš ten pomyslný „kámen úrazu“?

Nemyslím si, že by byla sezóna vyloženě propadák. Jak jsem již říkal, podařilo se nám po několika letech postoupit do finále EBSL, ale samozřejmě, všichni jsme si mysleli, že se nám letos bude dařit víc. Všechno má svůj vývoj a já pevně věřím, že příští rok bude zase o něco lepší.

Pojďme tedy udělat za letošním rokem tlustou čáru a přesuňme se do roku 2020. S jakým cílem a ambicemi do něj vstupujete?

Především musíme naši hru posunout na vyšší stupeň. Důležité bude v příští sezóně, abychom naše zápasy dotáhli do vítězného konce.

Na závěr se tě zeptám. Chtěl bys někomu poděkovat nebo někoho vyzdvihnout?

Rád bych za všechny hráče poděkoval trenérům, vedení a všem lidem okolo plážového fotbalu za to, co pro nás letos udělali. Díky jim za to a doufám, že v příštím roce budeme o něco více úspěšní než letos.