Mistry světa pro rok 2019 jsou Portugalci

Šestnáct nejlepších týmů světa se od 21. listopadu do 1. prosince utkalo o post mistra světa! Čtyři skupiny po čtyřech mužstvech. Ze skupinové fáze postoupily do vyřazovacího pavouka tyto týmy: Japonsko, Švýcarsko, Itálie, Uruguay, Senegal, Rusko, Brazílie a Portugalsko.

Čtvrtfinálové zápasy

Čtyři zápasy, osm týmů, ale jen polovina postupujících. Úvodní utkání obstarali Japonci a Uruguayci. Prvním postupujícím do semifinále se stalo Japonsko, které „přetlačilo“ svého soupeře v poměru 3:2. Druhý zápas proti sobě svedl Senegal a Portugalsko. Po závěrečném hvizdu letěly nad hlavu ruce evropského týmu, který se radoval z výhry 4:2. O třetím postupujícím se rozhodlo v zápase mezi Itálií a Švýcarskem. Nejbohatší čtvrtfinálové utkání na góly zvládli nakonec lépe Italové, kteří zvítězili 5:4. Poslední semifinalista vzešel z duelu Brazílie a Ruska. O jeden gól šťastnější se v tomto duelu stali hráči Ruska v poměru 4:3, a uzavřeli tak semifinálovou čtyřku.

Semifinálové zápasy

Japonsko vs. Portugalsko a Itálie vs. Rusko. Dvě semifinálové utkání a pouze dva postupující do velkého finále! Obě utkání muselo rozhodnout až prodloužení, potažmo pokutové kopy. Jako první sehráli svůj zápas Japonci s Portugalci. Základní hrací doba ani následné prodloužení nerozhodlo. Na řadu tak musely přijít pokutové kopy. Pevnější nervy nakonec udrželi Portugalci, kteří se tak díky výhře 4:3 pp radovali z postupu do nedělního finále. Semifinálový zápas číslo dvě nabídl v základní hrací době 14! branek. O vítězi a zároveň druhém finalistovi rozhodlo až následné prodloužení, které lépe zvládli Italové a po výsledku 8:7 se tak mohli radovat z účasti ve finále.

Zápas o třetí místo

Vrchol beachfotbalového roku 2019! To byla neděle 1. prosince. Nejprve se o bronz střetly výběry Japonska a Ruska. První medailový zápas nabídl 9 branek, z nichž 5 na své konto připsali Rusové a zbylé čtyři potom Japonci. Prvními medailisty se tak stala reprezentace Ruska.

Finálové utkání

Zápas o zlato, pohár a titul mistra světa! To je vrchol kariéry pro každý tým a pro každého hráče. Čest zahrát si v tomto veledůležitém zápase si díky svým výkonům vybojovali hráči Portugalska a Itálie. Finálový zápas byl krásnou tečkou za uplynulými jedenácti dny turnaje. V utkání padlo celkem 10 branek a rozhodla až závěrečné třetina, ve které se na jedné nebo na druhé straně rozvlnila síť celkem šestkrát. Hvizd rozhodčího odstartoval zlatou euforii hráčů Portugalska, kteří „přetlačili“ své rivaly z Itálie v poměru 6:4 a mohli se tak radovat ze zisku zlatých medailí a poháru pro nejlepší tým světa!