Návrat do reprezentace po roční pauze? Plážák mě vždy bavil, říká Aneta Jungová

Dvacet pět zápasů a 11 gólů. Taková je bilance ANETY JUNGOVÉ v české reprezentaci. Opora superligové Slavie se po roční pauze vrátila do národního týmu, se kterým ji od pátku čeká první díl letošní Women´s Euro Beach Soccer League v portugalském Nazaré. „Plážák mě vždy bavil. Těším se,“ prozradila ještě před středečním odletem.

Aneta Jungová stála téměř u počátků české ženské reprezentace v plážovém fotbale. Poprvé v dresu národního týmu nastoupila v červenci 2012 v přípravných zápasech proti Švýcarsku. A hned ve druhém zápase vstřelila i svůj premiérový gól. O dva roky později nasázela ve dvou přípravných duelech proti Německu dokonce čtyři branky.

Atmosféru v tradičním dějišti plážového fotbalu Nazaré okusila už dvakrát. V roce 2018 se dokonce trefila v utkání proti Anglii. Druhou účast přidala o rok později, kdy pro změnu slavila trefu proti Švýcarsku.

Letos se do reprezentačního dresu vrátila po roční pauze. A znovu se představí v Nazaré, kde se od pátku do neděle odehraje první díl základní části Women´s Euro Beach Soccer League. „Plážák mě vždy bavil. Ať už samotné tréninky, zápasy nebo takové velké turnaje na mezinárodní úrovni. Takže ano, těším se,“ uvedla Jungová.

Zkušenosti má především ze zápasů proti Angličankám. Zažila dokonce jedinou výhru nad Albionem, v roce 2019 se na World Beach Games v Salou při vítězství 8:4 rovněž jednou trefila. „Anglický tým je hodně důrazný, rotují a žádný míč pro ně není ztracený,“ vybavuje si. Další soupeři z Portugalska a Ukrajiny už jsou ale pro Jungovou menší neznámá. „Nevím, co od nich mám čekat. Bude to překvapení, ale chceme dát do každého zápasu vše a vyhrát.“

Letos už v reprezentačním dresu naskočila do zápasů proti polskému týmu Grembach Lodž. I tam se jednou prosadila. Přípravu na turnaj v Nazaré, která vyvrcholila nedělní základní části ženské Superligy, si pochvaluje. „O víkendu jsme odehrály turnaj Superligy a je vidět, že se nebojíme střílet. Doufám, že to přeneseme do turnaje v Nazaré.“

Sama nejlepší hráčka Superligy z roku 2020 se v dresu Slavie ve třech zápasech prosadila pětkrát. Forma tedy je? „Trenéři nám připravovali kvalitní tréninky. Často až bolestivé, ale o tom to je. Snad se nám to teď všechno vrátí a forma bude vidět,“ zmínila Jungová.

Před českým ženským výběrem stojí slušná příležitost. Nejen, že v Nazaré a následně v září v italském Algheru budou bojovat o postup do semifinále Women´s Euro Beach Soccer League. „Tento cíl je jasný a pro nás veliká motivace,“ říká Jungová. Zároveň se tým trenérů Zdeňka Slámy a Pavla Stejskala může probojovat na Evropské hry, které se příští rok budou konat v polském Krakově. Z šesti týmů letošní WEBSL postoupí hned pět!