Kvalifikace na World Beach Games čeká i ženy. Sedm týmů hraje o čtyři postupová místa

Do italské Catanie dorazí v úterý 30. srpna i česká ženská reprezentace. I výběr trenéra Zdeňka Slámy čeká kvalifikace na ANOC World Beach Games, které se v příštím roce odehraje na známém indonéském ostrově Bali. Ve skupině se Češky utkají už tradičně se silnými Angličankami a také s domácími Italkami. Jaký je program a jak vypadá nominace?

České reprezentantky už mají za sebou letos několik akcí. V květnu odehrály doma v Praze dva přípravné duely proti polskému celku Grembach Lodž. Následně na začátku července rozehrály základní část Women´s Euro Beach Soccer League. V portugalském Nazaré postupně prohrály s Portugalskem (2:5), po velké bitvě s Anglií (2:3 po prodloužení) a Ukrajinou (0:4).

Ve druhé polovině července se pak Češky zúčastnily historicky prvního ženského Mundialita na Kanárských ostrovech. Ani ve Španělsku se kapitánka Markéta Matějková a spol. neradovaly z vítězství, postupně padly se Španělskem (0:5), Anglií (2:4) a Ukrajinou (5:9).

Teď čeká náš reprezentační výběr náročné dva týdny. Ve středu rozehrají kvalifikaci na ANOC World Beach Games za účasti sedmi reprezentačních celků. V tříčlenné skupině A je čekají zápasy proti domácí Itálii a Anglii.

Skupiny v kvalifikaci na ANOC World Beach Games:
A:
Itálie, Anglie, ČESKO
B: Španělsko, Švýcarsko, Ukrajina, Švédsko

Na finálový turnaj na Bali postupují čtyři nejlepší týmy. Pokud se tak tým trenéra Zdeňka Slámy prokouše na první dvě místa ve skupině, čeká ho za rok daleká cesta do Indonésie! Pokud Češky skončí třetí, čeká je duel o konečné 5. místo.

Národní tým dorazí do dějiště v Catanii v úterý. Na cestě se trochu zdrží přestupem ve Vídni, proto má oficiální trénink naplánovaný až na 19:30. Poprvé do akce pak holky půjdou ve středu od 16:15 proti domácímu týmu.

Program českého týmu:

Úterý 30. srpna: odlet z Prahy do Catanie (11:15) a oficiální trénink (19:30)
Středa 31. srpna: zápas proti Itálii (16:15)
Čtvrtek 1. září: zápas proti Anglii (17:30)
Pátek 2. září: volno, hraje se zápas Anglie – Itálie
Sobota 3. září: semifinále, nebo zápas o 5. místo
Neděle 4. září: případné finále, nebo o 3. místo a návrat do Prahy

Nominace českého týmu:

Marie Ročovská (BS Bohemians Praha 1905)
Aneta Jungová (BS Slavia Praha)
Anna Procházková (BS Bohemians Praha 1905)
Kateřina Slavíková (BS Bohemians Praha 1905)
Veronika Pýchová (BS Slavia Praha)
Lucie Hrušková (BS Bohemians Praha 1905)
Hana Limbergová (BS Praha)
Martina Folprechtová (BS Bohemians Praha 1905)
Anna Cíznerová (BS Praha)
Michaela Čulová (BS Slavia Praha)
Irena Martínková (BS Bohemians Praha 1905)
Annika Macháčková (BS Praha)

Hlavní trenér: Zdeněk Sláma