Národní tým poprvé pod novým trenérem. Muže čeká v Itálii kvalifikace na World Beach Games

Mužská reprezentace vyráží už v neděli 28. srpna na Sicílii. V italské Catanii se zúčastní kvalifikace na ANOC World Beach Games, které se v příštím roce odehraje na známém indonéském ostrově Bali. Český národní tým čeká premiérový turnaj pod vedením nového realizačního týmu v čele s hlavním trenérem Martinem Bočkem. Co všechno na tým čeká, jaký je program a jak vypadá nominace?

Česká reprezentace mužů se na turnaj v Itálii poctivě připravuje už v tomto týdnu v Praze. Tým se v pondělí a ve středu sešel na tréninku v pražské Beach-aréně, další příprava je čeká ještě v pátek. Už v neděli je čeká odlet do Catanie, kde se od pondělí rozběhne kvalifikace na ANOC World Beach Games za účastí 13 reprezentačních týmů.

Češi byli v první polovině srpna nalosováni do jediné čtyřčlenné skupiny. V pondělí je čeká zápas s Tureckem, o den později proti velkému favoritovi ze Španělska a skupinu zakončí ve středu proti Švédsku. Do čtvrtfinále postoupí dva nejlepší týmy z každé skupiny.

„Jedeme tam a chceme postoupit ze skupiny. Bude to těžké, máme tam Španěly, kteří jsou jinde, to neřeším, ale pro nás bude stěžejní zápas s Tureckem. Když porazíme Turky, tak bychom mohli postoupit. Ale nechci podceňovat ani Švédy,“ hodnotil složení skupiny nový trenér Martin Boček, kterého čeká první reprezentační akce v této roli.

Skupiny v kvalifikaci na ANOC World Beach Games:
A:
Itálie, Francie, Norsko
B: Portugalsko, Německo, Moldavsko
C: Švýcarsko, Ukrajina, Ázerbájdžán
D: Španělsko, Turecko, ČESKO, Švédsko

V klíčovém prvním utkání nebude moci za Turecko nastoupit zkušený Recep Demir, který má trest za červenou kartu z minulého turnaje. Jak už bylo zmíněno, do čtvrtfinále postoupí dva nejlepší týmy z každé skupiny. Od čtvrtka do neděle následují zápasy o umístění i pro týmy, které se mezi nejlepší osmičku neprobojují.

Všechny zápasy se hrají na hlavním stadionu na pláži v Catanii. Český tým má naplánovaný oficiální trénink už po příletu v neděli od 18 hodin. Na World Beach Games, které se za rok v srpnu uskuteční na indonéském Bali, postoupí pět nejlepších celků.

Program českého týmu:

Neděle 28. srpna: odlet z Prahy do Catanie (12:40) a oficiální trénink (18:00)
Pondělí 29. srpna: zápas proti Turecku (12:15)
Úterý 30. srpna: zápas proti Španělsku (16:15)
Středa 31. srpna: zápas proti Švédsku (8:30)
Od čtvrtka dále následně zápasy o umístění.
Neděle 4. září: návrat do Prahy

Nominace českého týmu:

Patrik Malina (BS Bohemians Praha 1905)
Lukáš Karpíšek (BS Slavia Praha)
Miloslav Klíma (BS Bohemians Praha 1905)
David Radosta (BS Bohemians Praha 1905)
Marek Borovička (BS Bohemians Praha 1905)
Andy Körtvélyeši (BS Bohemians Praha 1905)
Filip Vyhnal (BS Bohemians Praha 1905)
Jakub Janík (BS Villagers Uherské Hradiště)
Lukáš Trampota (BS Slavia Praha)
Tomáš Huráb (BS Slavia Praha)
Michal Folejtar (BS Bohemians Praha 1905)
Dominik Andrle (BS Slavia Praha)

Hlavní trenér: Martin Boček
Hrající asistent trenéra: Miloslav Klíma
Trenér brankářů: Tomáš Věneček