Nejlepší hráč a hráčka za rok 2021: Lukáš Trampota a Markéta Matějková

Český plážový fotbal už zná nejlepšího hráče a hráčku za rok 2021! V neděli 9. ledna 2022 se v pražském Žofíně konal jubilejní 20. ročník Fortuna galavečeru Našeho fotbalu, kde se tradičně udělují ocenění i v kategoriích plážový fotbal. A kdo si ocenění odnesl? V mužské kategorii obhájil triumf z loňského roku Lukáš Trampota, mezi ženami pak kralovala reprezentační kapitánka Markéta Matějková.

Galavečer Našeho fotbalu oceňuje tradičně nejlepší hráče a trenéry v kategoriích mládežnického, ženského i neprofesionálního fotbalu. Slavnostní vyhlášení anket za rok 2021 proběhlo v neděli večer za dodržení všech hygienických opatření v pražském Žofíně. Záznam celého večera odvysílá ČT Sport ve středu 19. ledna od 20:30.

Tentokrát byl galavečer významnější o to více, že šlo již o jubilejní 20. ročník. Tradici společného slavnostního vyhodnocování anket v kategoriích, jejichž rozvoj patří k prioritám činnosti Fotbalové asociace České republiky, se podařilo založit už v roce 2001.

Kromě anket z mládežnického, ženského fotbalu či futsalu se na galavečeru udělovaly i ceny pro nejlepšího plážového fotbalistu a fotbalistku Česka za rok 2021.

Mezi muži ocenění podruhé v řadě opanoval Lukáš Trampota. Nic jiného se asi ani nedalo čekat. Lídr mistrů ze Slavie výraznou měrou pomohl k titulu v Superlize. Nasázel 13 gólů a znovu se stal MVP soutěže, tedy nejlepším hráčem. Stal se také nejlepším střelcem reprezentace, když vstřelil 13 branek a na EBSL v moldavském Kišiněvě si dokonce odnesl trofej pro nejlepšího kanonýra turnaje.

A ženy? Tam se z ceny pro nejlepší českou hráčku roku radovala Markéta Matějková. Zkušená kapitánka národního týmu naskočila v minulém roce do všech sedmi reprezentačních zápasů, ve kterých vstřelila pět gólů. Zazářila především v posledním utkání Superfinále WEBSL, kdy při přestřelce s Nizozemskem (6:7 po penaltách) nasázela čtyři góly!

Oběma oceněným gratulujeme!