MS zná čtvrtfinalisty. Ze skupiny senzačně neprošlo Portugalsko!

Mistrovství světa v Rusku má za sebou základní skupiny. Za posledních šest dnů se před moskevským stadionem Lužniki odehrálo několik skvělých zápasů, které přinesly i řadu překvapení. Největší senzací je konec obhájců titulu z Portugalska už ve skupině, na jejich úkor prošli do čtvrtfinále Senegalci a Uruguayci. Bez prohry prošli do play off Rusové a Švýcaři.

Skupina A

Výborně vstoupili do turnaje Japonci, kteří po úvodních dvou výhrách nad Paraguayí (7:4) a USA (4:3) slavili postup. První dva duely zvládli i Rusové, oba ale až po základní hrací době (jednou po prodloužení, jednou po penaltách). Poslední utkání nicméně domácí tým zvládl skvěle a po vysoké výhře 7:1 nad Japonskem poskočil na první místo tabulky.

Výsledky:
Paraguay – Japonsko 4:7
RFU (Rusko) – USA 5:4pr.
Japonsko – USA 4:3
RFU (Rusko) – Paraguay 5:4pen.
USA – Paraguay 4:9
Japonsko – RFU (Rusko) 1:7

Skupina B

Na úvod se zrodilo překvapení, když Tahiti padlo se Spojenými arabskými Emiráty 3:4 po prodloužení. Do bitvy o postup se zapojil i jediný debutant na šampionátu z afrického Mozambiku, který SAE porazil 4:2. Dvě postupující místa do čtvrtfinále si nakonec pohlídali favorité ze Španělska a Tahiti. Jejich vzájemný souboj navíc přinesl nejgólovější zápas ve skupinách (8:12).

Výsledky:
Spojené arabské Emiráty – Tahiti 4:3pr.
Mozambik – Španělsko 4:8
Mozambik – Spojené arabské Emiráty 4:2
Tahiti – Španělsko 12:8
Tahiti – Mozambik 8:7
Španělsko – Spojené arabské Emiráty 5:3

Skupina C

Skupina smrti začala menším překvapením, když si Švýcaři vyšlápli na Brazilce (6:5 po penaltách). Překvapivou ztrátu zaznamenali v prvním duelu i Bělorusové, kteří z duelu se Salvadorem vydolovali jen jeden bod. Favorité skupiny z Brazílie a Švýcarska pak už zvládli oba své duely a zajistili si postup do čtvrtfinále.

Výsledky:
Bělorusko – Salvador 6:5pen.
Švýcarsko – Brazílie 6:5pen.
Bělorusko – Švýcarsko 3:7
Brazílie – Salvador 4:2
Salvador – Švýcarsko 7:8
Brazílie – Bělorusko 5:0

 

Skupina D

Portugalci vstoupili do obhajoby titulu výhrou nad Ománem 5:3. Kdo by v tu chvíli čekal, že pro jednoho z největších favoritů šampionátu půjde o poslední body. Portugalci následně padli se Senegalem (3:5) a v rozhodujícím duelu i s Uruguayí (6:7) a play off se obejde bez nich…

Výsledky:
Senegal – Uruguay 6:1
Portugalsko – Omán 5:3
Uruguay – Omán 4:2
Portugalsko – Senegal 3:5
Omán – Senegal 3:2
Uruguay – Portugalsko 7:6

 

Na čele střelecké tabulky se po skupinách vyhřívají dva hráči – nestárnoucí švýcarský nestor Dejan Stankovič a Portugalec Leonardo Santos. Všechny čtyři čtvrtfinále se hrají ve čtvrtek, nabídnou zajímavé duely Ruska se Španělskem či Senegalu s Brazílií.

Čtvrtfinálové dvojice:

RFU – Španělsko
Tahiti – Japonsko
Švýcarsko – Uruguay
Senegal – Brazílie