Mundialito Cup 2019 v Moskvě ovládla SC Braga

Od 27. února do 3. března se v Moskvě konal šestý ročník soutěže osmi nejlepších klubů světa. Vůbec poprvé zamířil turnaj mimo jihoamerickou Brazílii a zakotvil rovnou v Evropě. Účast si zde zajistily takové týmy, jako Spartak Moskva, Lokomotiv Moskva, Braga, Flamengo, Catania, Bate Borisov, Levante nebo Sporting CP.

Po zápasech ve skupinách se do bojů o nejvyšší příčky probovaly týmy Braga, Flamengo, Spartak Moskva a Catania. Do zápasu o sedmé místo nastoupila proti sobě mužstva Bate Borisov a Lokomotiv Moskva. Zápas byl jednoznačně v režii Moskevského týmu, který zvítězil 7:0 a mohl se tak radovat alespoň ze sedmé příčky.

Do bojů o páté místo zasáhly týmy Sporting a Levante. Zápas měl zcela v režii portugalský klub a po vítězství 9:1 tak slavil pátou pozici.

První semifinálovou dvojici tvořily týmy Bragy a Flamengo a druhou dvojici potom Spartak Moskva a Catania. První utkání jasně ovládla Braga, a po výsledku 4:0 postoupila do nedělního finále. Po závěrečném hvizdu druhého utkání svítil na tabuli výsledek 4:4. O vítězi rozhodly až pokutové kopy. Šťastnějším z dvojice byl nakonec italský tým, který si tak zajistil postup do finále.

Závěrečný den turnaje se nesl výhradně v souboji o medaile. Jako první bylo naplánované utkání o bronz. Proti sobě nastoupilo Flamengo a Spartak Moskva. O vítězi tak rozhodla pouhá jedna branka, když se z bronzu nakonec radoval po výsledku 4:3 brazilský tým.

Vyvrcholením turnaje byl jednoznačně zápas o zlato! Po zásluze si o něj zahrály týmy portugalská Braga a italská Catania. Utkání to bylo skutečně napínavé a na své si přišli jak diváci, tak zapisovatelé skóre. Strhující zápas nakonec vyzněl ve prospěch portugalského týmu, který zvítězil 7:6!

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Bê Martins (Braga), nejlepším střelcem se stal s dvanácti zásahy Lucão a ocenění za nejlepšího brankáře si odvezl Rafael Padilha (Braga).