O víkendu čeká reprezentační výběr ČR přátelské dvojutkání s Polskem

Už tento víkend vyrazí náš reprezentační tým mužů do Polska k přátelskému utkání s tamním reprezentačním výběrem. Výprava vyrazí v počtu deseti hráčů. Konkrétně se jedná o Honzu Bártla, Milana Vančáta, Filipa Vyhnala, Filipa Jeřábka, Jakuba Pekárka, Lukáše Trampotu, Miloslava Klímu, Andy Kortvelyéšiho, Dominika Andrleho a Romana Hemzáčka.

Na naše hráče čeká první utkání v moderní sportovní hale v Gliwicích v sobotu od 21:00 hodin a druhý zápas potom následující den od 11:00 hodin. Význam tohoto střetnutí, místo konání a jeho důvody objasnil jeden z organizátorů akce, Kuba Jeřábek. „Zázemí v nové multifunkční hale v Gliwicích, kde naši hráči sehrají svá utkání, je opravdu skvělé. Při její výstavbě se počítalo také s plážovými sporty, které zahrnuje mimo jiné i hřiště pro beach fotbal. Naši kluci zamíří do Polska především pro to, jelikož se nám podařilo v loňské sezóně na turnaji Talent Cupu navázat kontakt se zástupci polské výpravy a domluvit pro letošní sezónu několik přátelských zápasů. Určitou roli v tom hrál také velmi dobrý výkon naší U21, která se v loňském roce utkala Polskem ve Varšavě. Ve zmíněném dvojutkání zaujal především výkon Filipa Jeřábka, kterého si vyhlédl tým Slupsk a pozval ho, aby s nimi odehrál mistrovství Polska v kategorii U21. Filip zde zanechal velmi dobrý dojem a mohl slavit se svým týmem titul Mistra Polska. Také letos plánujeme rozšířit naši spolupráci a sehrát několik přátelských utkání s týmy U21 i „Áčkem“, a to jak u nás, tak v Polsku.“

Dvojutkání s Polskem bude pro naše hráče prvními mezinárodními zápasy v letošní sezóně. Přínosem pro Český beachfotbal bude mít tento výjezd především v získávání nových zápasových zkušeností s vyspělým soupeřem a hráči budou moct trenérovi Martinu Dlouhému ukázat, že s nimi může na 100% počítat do bojů o nominaci na vrchol sezóny – Euro Beach Soccer League, který se odehraje v portugalském Nazaré. Pro Martina to také bude první zpětná vazba na přípravu, kterou hráči v zimě absolvovali.

Následující víkend bude mít velký význam pro Romana Hemzáčka, který se připojil k týmu v průběhu zimní přípravy a bude chtít ukázat, že je platným členem reprezentace.

V odkazu najdete promo video z haly, kde se naši hráči v sobotu a v neděli představí: https://www.youtube.com/watch?v=3V77Qtfm33I