Start do WEBSL v Nazaré nevyšel. Češky padly s Portugalskem 2:5

České reprezentantky mají za sebou úvodní zápas letošního ročníku Women´s Euro Beach Soccer League. Na solidně zaplněném Estadio do Viveiro v Nazaré změřily síly s domácími Portugalkami. Úžasná druhá třetina bohužel na výhru nestačila, svěřenkyně trenérů Zdeňka Slámy a Pavla Stejskala padly 2:5. O branky se postaraly Lucie Hrušková a Michaela Čulová. Další zápas čeká Češky v sobotu už od 12:15 proti Anglii.

Úvod utkání přinesl spíše opatrný průběh. Michaela Čulová pálila hned z rozehrávky mimo branku, následná rána Karolíny Dlouhé z přímého kopu skončila v náruči brankářky. Na druhé straně musela zkraje utkání předvést těžký zákrok Gabriela Frolíková, před kterou se sama ocitla Erica Ferreirová.

Skóre se poprvé měnilo v 8. minutě, kdy se dalekonosnou ranou přesně k tyči prosadila portugalská brankářka Jamila Marreirosová. Následně Gabriela Frolíková vytlačila nepříjemnou skákavou střelu Ericy Ferreirové na rohový kop. Z jeho rozehrávky se ovšem hlavičkou prosadila volná Ema Toscanová. V závěru úvodní třetiny ještě lob z velké dálky od Karolíny Dlouhé skončil na břevně portugalské branky.

Dvoubrankové manko s českými hráčkami ovšem nic neudělalo. Naopak! Do druhé třetiny nastoupily ve velké fazoně. Už po 52 vteřinách snížila Lucie Hrušková, když po přihrávce Michaely Čulové pálila placírkou z voleje a míč nádherně uklidila k tyči. Následovaly další české šance, Michaela Čulová ale nepotrestala chybu v rozehrávce Portugalek.

V polovině utkání se několikrát musela činit také česká brankářka Gabriela Frolíková. Nejdříve vychytala Joanu Meiraovou, následně ji po přímém kopu aktivní Ericy Ferreirové zachránilo břevno. Konstrukce branky, konkrétně spojnice, zvonila také na druhé straně po dobré akci Anny Cíznerové.

Blízko vyrovnání byla i Veronika Pilousková, která hlavičkou jemně tečovala nástřel Markéty Matějkové, portugalská brankářka ovšem předvedla reflexivní zákrok. Srovnání přišlo až ve 22. minutě a znovu to byla fantastická akce. Lucie Hrušková našla z autu na zadní tyči číhající Michaelu Čulovou, která krásně akrobaticky z voleje uklidila míč do branky.

Ve třetí třetině už se ale bohužel radovaly jen Portugalky. Ve 26. minutě se hlavičkou prosadila Erica Ferreirová. Znovu srovnat mohla Michaela Čulová, která celý zápas neúnavně napadala portugalskou rozehrávku, její pokus však mířil jen do gólmanky Jamily Marreirosové.

Pro zbytek zápasu byla klíčová 29. minuta. Carolina Ferreirová dvakrát v rozmezí necelé minuty využila chyb v české rozehrávce a zvýšila na tříbrankový rozdíl. Hattrick jí následně odmítla Gabriela Frolíková, která lapila její pokus z přímého kopu.

Českým reprezentantkám nevyšly ani závěrečné akce. Veronika Pilousková poslala svůj pokus nůžkami vedle branky a další dalekonosná rána Karolíny Dlouhé sice dobře skočila o písek, ale portugalská brankářka ji s potížemi dokázala vytáhnout na roh.

Znovu do akce půjdou Češky v sobotu už od 12:15, kdy je čeká těžký duel s Angličankami.

Česko – Portugalsko 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)

Branky: 13. Hrušková, 22. Čulová – 29. a 29. C. Ferreirová, 8. Marreirosová, 11. Toscanová, 26. E. Ferreirová

Sestava Česka: Frolíková – Folprechtová, Hrušková, Čulová, Jungová – Dlouhá, Matějková, Cíznerová, Pilousková (Procházková).

Nazaré, Portugalsko
// position we will use later var lat = 39.6012147; var lon = -9.0700991; // initialize map map = L.map('sp_openstreetmaps_container', { zoomControl:false }).setView([lat, lon], 15); // set map tiles source L.tileLayer('https://tile.openstreetmap.org/{z}/{x}/{y}.png', { attribution: 'Map data © OpenStreetMap contributors', maxZoom: 18, }).addTo(map); // add marker to the map marker = L.marker([lat, lon]).addTo(map); map.dragging.disable(); map.touchZoom.disable(); map.doubleClickZoom.disable(); map.scrollWheelZoom.disable();