Obrovská škoda! Češky sahaly po velké výhře, nakonec s Anglií padly v prodloužení

Měly favorita na lopatě. České reprezentantky sahaly na Women´s Euro Beach Soccer League po velkém skalpu. V závěru utkání s Anglií se dostaly do senzačního vedení 2:1. Uhájit ho ovšem nedokázaly a v prodloužení padly 2:3. Ani z druhého utkání na turnaji v portugalském Nazaré si tak svěřenkyně trenérů Zdeňka Slámy a Pavla Stejskala nepřipsaly žádné body. Závěrečný duel odehrají v neděli od 12:15 proti Ukrajině.

Start do utkání se Češkám nepovedl. Už po 18 vteřinách napřáhla ke střele z velké dálky anglická kapitánka Sarah Kempsonová a otevřela skóre. Z vedení se ovšem Albion neradoval příliš dlouho, ve 3. minutě se o vyrovnání postarala pro změnu česká kapitánka Markéta Matějková, která z přímého kopu mířila přesně k tyči.

Následovaly další české šance. Dva nástřely Martiny Folprechtové skončily nebezpečnými odrazy, ale v obou případech mimo tři tyče. Neujala se ani rána Veroniky Pilouskové. Na druhé straně se musela ohánět i česká gólmanka Gabriela Frolíková proti nebezpečné hlavičce Wendy Martinové či přímému kopu Molly Clarkové.

Druhé dějství nabídlo řadu příležitostí, ale žádný gól. Povedenou ránu Veroniky Pilouskové lapila anglická brankářka, na druhé straně nebezpečně pálila Alisha Buckinghamová. Pak přišly skvělé věci od znovu aktivní Michaely Čulové, volej po přihrávce od Kateřiny Slavíkové skončil nad brankou, po elegantní otočce pak zakončení české útočnice skončilo těsně vedle pravé tyče.

V 18. minutě přišla chyba v české rozehrávce a sama před Gabrielou Frolíkovou se ocitla Wendy Martinová, česká brankářka se nicméně vyznamenala. Nebezpečný nástřel Molly Clarkové poté skončil vedle české branky. V závěru druhé třetiny si Češky vytvořily solidní tlak, který vyústil v hlavičku Michaely Čulové. Míč těsně před brankou odklízela Clarková a neujaly se ani následné dorážky…

V posledních vteřinách druhé části hry ještě Gabrielu Frolíkovou zachránilo břevno po dalším pokusu Angličanek z dálky.

A ve třetí třetině se děly věci! Nejdříve tradičně útočně laděná Molly Clarková střílela mimo tři tyče. V 28. minutě šly české reprezentantky do vedení! Kateřina Slavíková hlavičkou prodloužila míč po autovém vhazování přesně na zadní tyč.

Následně mohly Češky ještě navýšit svůj náskok. Anna Cíznerová se dostala ke střele po rohovém kopu a anglická brankářka musela reflexivně zasáhnout. Poté pálila tvrdě z přímého kopu Markéta Matějková a za dorážkou se ještě tlačila Karolína Dlouhá. Kýžený další gól nepřinesla ani střela Lucie Hruškové z levé strany.

A tak se skóre bohužel měnilo na druhé straně. Srovnání na 2:2 obstarala znovu kapitánka Sarah Kempsonová, jejíž nástřel před branku si do sítě nešťastně srazila Karolína Dlouhá. V úplném závěru měly české reprezentantky štěstí. Za brankářkou Gabrielou Frolíkovou totiž dvakrát zazvonila konstrukce branky.

Šlo se do prodloužení. I v nastaveném čase se Češky sympaticky tlačily za výhrou. Michaela Čulová se po další skvělé práci před brankou dostala do další šance, ale mířila mimo tři tyče. Střelecký pokus Kateřiny Slavíkové pak skončil na tyči anglické branky. Necelých 38 vteřin před koncem prodloužení přišel zlomový okamžik. Gemma Hillierová se procpala ke střele, která skončila v české brance. Další šanci na vyrovnání si Češky už bohužel nevypracovaly.

Česko – Anglie 2:3 po prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)

Branky: 3. Matějková, 28. Slavíková – 1. Kempsonová, 34. vlastní Dlouhá, 39. Hillierová.

Sestava Česka: Frolíková – Folprechtová, Hrušková, Čulová, Jungová – Dlouhá, Matějková, Slavíková, Pilousková – Cíznerová (Procházková).

Další sobotní výsledky:
Ukrajina – Španělsko 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Portugalsko – Itálie 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)