Prohra na závěr WEBSL v Nazaré. Češky nestačily na Ukrajinu, padly 0:4

Bohužel, české reprezentantky nezvládly ani třetí zápas na Women´s Euro Beach Soccer League. V Nazaré v neděli prohrály s Ukrajinou 0:4. Stejně jako loni nedaly soupeřkám z východní Evropy ani jeden gól. I přes sympatická vystoupení se svěřenkyně trenérů Zdeňka Slámy a Pavla Stejskala vrací z Portugalska bez bodu. Výrazně se tak zkomplikovala cesta do semifinále i možný postup na Evropské hry 2023.

Oba týmy nastupovaly do vzájemného klání bez bodu na svém kontě. Ukrajinky v úvodních duelech padly s Anglií (3:4) a Španělskem (1:3). Do utkání lépe vstoupily Češky, aktivní vstup ovšem nepřinesl žádnou větší příležitost. Na druhé straně pálila Ania Davyděnková mimo tři tyče.

První české šance přišly až po pěti minutách hry. Veronika Pilousková v té své nepřetlačila ukrajinskou brankářku, Michaela Čulová se zase při brejkové příležitosti trochu unáhlila a míč poslala vedle branky. Skóre se poprvé měnilo v 6. minutě, kdy česká gólmanka Gabriela Frolíková ještě dokázala zakročit proti zakončení Juliie Kostiukové, na dorážku Myroslavy Vypasniakové už ale byla krátká.

Rána Michaely Čulové rovnou z rozehrávky se neujala. Ukrajinské vedení mohla zvýšit Marianna Kramnová, jejíž akrobatický pokus přes hlavu skončila na tyčce. V závěru prvního dějství přišly ještě další české šance: dalekonosná rána Karolíny Dlouhé skončila v náruči výborně chytající Iryny Slavychové a dorážku Martiny Folprechtové po rohovém kopu zastavila před brankou Vypasniaková.

Začátek druhé třetiny nepřinesl moc příležitostí. Těžká hlavička Veroniky Pilouskové po autovém vhazování skončila mimo branku. Na druhé straně vypálila v pádu Anastasiia Klipačenková rovněž vedle, následná rána brankářky Slavychové přes celé hřiště skončila zase na břevně.

Více vzruchu přinesly další minuty druhé části hry. Češky se tlačily za vyrovnáním, Michaela Čulová opět pracovala výborně před brankou, z otočky ale netrefila pořádně míč. Střelecký pokus Karolíny Dlouhé z přímého kopu zase lapila skvěle chytající ukrajinská brankářka. V další dobré šanci znovu neuspěla ani Veronika Pilousková, která neprotlačila míč do sítě.

Ve 22. minutě předvedla úžasný zákrok Gabriela Frolíková, která si musela v průběhu celého utkání dávat pozor na nebezpečné střely ukrajinské kolegyně v brance. Česká gólmanka si po bravurním zákroku poradila i s dorážkou Myroslavy Vypasniakové. Poté se ocitla před brankou Martina Folprechtová, ale i ona si vylámala zuby na Iryně Slavychové.

V úplném závěru druhé třetiny přidaly Ukrajinky bohužel druhý gól. Dvanáct vteřin před sirénou otřela kapitánka Yuliia Dechtjarová rozehrávku rohového kopu o Markétu Matějkovou a míč skončil v české brance. Vzápětí mohla snížit Michaela Čulová, její rána po rozehrávce nicméně skončila jen na břevně.

Češkám nevyšel ani vstup do závěrečné třetiny. Marianna Kramnová se silově protlačila po pravém křídle a přesným centrem našla volnou Yulii Kostiukovou, která hlavičkou uklidila míč do prázdné branky. Kramnová se posléze tlačila do další šance, tentokrát ale proti Gabriele Frolíkové neuspěla.

Ve 30. minutě zachránilo Češky znovu břevno po další střele brankářky Iryny Slavychové přes celé hřiště. O chvíli později nastřelila konstrukci branky na druhé straně i Anna Procházková, která naskočila premiérově na turnaji v Nazaré do třetí třetiny.

Další ukrajinský gól mohla přidat Ania Davyděnková, její zakončení ovšem před brankou zastavila Aneta Jungová. I tak se Ukrajinky ještě jednou radovaly. Minutu před koncem protlačila Kostiuková míč před branku, kde ho ještě dokázala zastavit debutantka Anna Procházková, na dorážku přes hlavu Yuliie Dechtjarové už ale nikdo nezareagoval.

České reprezentantky tak i přes sympatické výkony v Nazaré nemají po třech zápasech na kontě ani jeden bod a v tabulce Women´s Euro Beach Soccer League jsou na posledním místě.

Česko – Ukrajina 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky: 24. a 35. Dechtjarová, 6. Vypasniaková, 26. Kostiuková

Sestava Česka: Frolíková – Folprechtová, Hrušková, Čulová, Jungová – Dlouhá, Matějková, Slavíková, Pilousková – Cíznerová, Procházková.

Další nedělní výsledky:
Anglie – Itálie 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Španělsko – Portugalsko 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)