Paráda! Češi porazili Anglii, klíčovou výhru 5:3 řídil hattrickem Lukáš Trampota

Čeští reprezentanti ve druhém vystoupení na Euro Beach Soccer League v Algheru uspěli. V důležitém utkání proti Anglii potřebovali vyhrát, aby udrželi naději na postup do semifinále. Povedlo se, po hattricku Lukáše Trampoty a trefách Michala Folejtara a Jakuba Pekárka porazili Anglii 5:3. Svěřenci trenéra Martina Bočka vedli v utkání dokonce o pět gólů. V pátek se Češi střetnou v derby proti Slovensku (11:30). Pokud vyhrají, sobotní semifinále je nemine.

Úvodní šance měli na svědomí Angličané. Z dálky střílel Aaron Clarke a branku jen těsně minul, pak se zblízka neprosadil ani Reanu Grossett. Pak přišly i české příležitosti. Michal Folejtar mířil sám na brankáře, stejně jako při následné střele Daniela Valeše se ovšem blýskl anglický brankář Tommy Jackson. Skóre otevřel v 9. minutě Michal Folejtar, který u zadní tyče zakončil parádní akci Tomáše Hurába.

Ve druhé třetině pokračovala česká aktivita. Jakub Pekárek zkoušel štěstí přes celé hřiště, slibnou příležitost měla i dvojice Michal Folejtar – Michal Salák, nůžky Lukáše Trampoty skončily mimo tři tyče. Další branky začaly do anglické sítě padat ve druhé polovině prostředního dějství. Na 2:0 zvýšil Lukáš Trampota, jehož zakončení tečoval Tom O´Neill do protipohybu brankáře.

„Bylo hodně důležité, že jsme do zápasu vstoupili fakt výborně. Cíl byl hrát klidně s balonem, bez chyb, což se nám dařilo. Bylo z toho nakonec vedení 5:0, takže jsme hráli v klidu a dotáhli to do vítězného konce,“ hodnotil vítězné utkání Lukáš Trampota.

Ano, Češi přidávali další góly. Jakub Pekárek vybojoval míč a prosadil se střelou po zemi. Ještě do konce druhé třetiny se podruhé v zápase prosadil Lukáš Trampota, který se trefil z přímého kopu z vlastní poloviny přesně k tyči. A hned zkraje závěrečné třetiny zkompletoval nejlepší plážový fotbalista Česka za minulý rok hattrick, když předskočil brankáře a pohodlně skóroval.

Pro Lukáše Trampotu šlo o třetí třígólový zápas v reprezentační kariéře. „Hlavní je samozřejmě týmový úspěch. Při pár gólech jsem měl trošku i štěstí, takže jsem samozřejmě šťastnej, ale hlavní je týmový úspěch a výhra,“ nepřeceňoval svou velkou gólovou zásluhu na důležitém vítězství.

Angličané se v závěru zápasu vzchopili a dokázali duel ještě mírně zdramatizovat. První gól zařídil Aaron Clarke, který se prosadil z přímého kopu těsně za penaltou. Na 2:5 snížil George Jermy, jenž zůstal osamocený před českou brankou a prostřelil brankáře Jana Bártla. Pak mohli Češi přidat úžasný gól, dlouhý pas Tomáše Hurába našel přesně na druhé straně hřiště Michala Saláka, jehož volej ovšem zastavilo břevno.

V posledních sekundách zápasu se ještě hlavičkou z bezprostřední blízkosti branky prosadil James Temple. „Na konci to byla trochu divočina, ale nakonec to dopadlo s vítězným koncem, takže spokojenost,“ povídal Lukáš Trampota. „Hodnocení zápasu musí být samozřejmě kladný. Výhra byla po středeční prohře na penalty povinnost. Vstoupili jsme do toho výborně, postupně si vybudovali vedení až 5:0. Hráli jsme bez chyb, podle mě docela dobře.“

Čeští reprezentanti tak získali první tři body do tabulky. Ve druhém utkání skupiny si Litva poradila se Slovenskem 5:1. V pátek čeká svěřence trenéra Martina Bočka právě pikantní derby proti Slovensku. Pokud Češi vyhrají, zahrají si v sobotu semifinále, které bude zároveň přímou bitvou o postup do elitní divize v příštím roce.

„Stejně jako proti Anglii hrajeme o všechno. Musíme vyhrát další dva zápasy, abychom postoupili do A divize. Takže k tomu musíme přistoupit znovu stejně zodpovědně, hrát bez chyb. Doufám, že to zvládneme a uvidíme, co nás bude čekat dál,“ dodal na závěr Lukáš Trampota.

Česko – Anglie 5:3 (1:0, 3:0, 1:3)

Góly: 18., 21. a 25. Trampota, 9. Folejtar, 20. Pekárek – 28. Clarke, 33. Jermy, 36. Temple.

Sestava Česka: Karpíšek, Bártl – Pekárek, Andrle, Trampota, Valeš – Salák, Folejtar, Borovička, Huráb – Sonntag (Vyhnal).