Pondělní zápasy FBSL: Slavia zůstává stoprocentní, proti juniorům uspěla i Dukla

V pondělí 10. července se po 13 dnech přestávky vrátila Fortuna Beach Soccer League. Ve dvou zápasech se představila juniorská reprezentace, v obou padla. Nejdříve nestačila na favorizovanou Slavii, po bojovném výkonu a naději v závěru prohráli svěřenci trenéra Michaela Lukiče 3:6. Ve druhém duelu slavila Dukla vítězství 8:2.

Slavia nenastoupila do utkání v úplně nejsilnějším složení, kvůli zranění chyběl například trojnásobný nejlepší český plážový fotbalista Lukáš Trampota. Do 20. minuty si i tak favorit vytvořil pětigólový náskok, který hattrickem řídil ve formě hrající Jakub Pekárek. Další branky přidali Filip Krahulec a Dominik Andrle.

Reprezentaci do 20 let vrátil naději Filip Waiz trefou v úplném závěru druhého dějství. A ještě po brance Petra Třešňáka na 6:1 přišly dva rychlé snižující góly od Matyáše Jakouše a Viktora Klinera. Slavia si nicméně už v závěru zápasu pohlídala vítězství 6:3 a ve svém druhém duelu v sezoně připsala do tabulky další tři body.

Druhý zápas odstartoval jen pár minut po konci toho prvního. Na mladých reprezentantech tak možná byla trochu znát únava. Dukla si tak brzy vypracovala třígólový náskok. Josef Vávra sice ještě do první sirény snížil, zkušení hráči Dukly si nicméně pohodlně hlídali skóre až do konečné výhry 8:2. Hattrickem se blýskl Roman Letko, po dvou brankách přidali Petr Polanka a Michal Hloušek.

Dukla ve svém pátém utkání v ročníku zapsala druhou výhru a začíná pokukovat po svém historicky prvním postupu do Final Four.

Základní část Fortuna Beach Soccer League bude vrcholit už tento týden. Ve čtvrtek je na programu první repríza loňského finále mezi Slavií a Bohemians, v pátek pak další tři předehrávky. A hlavní nálož se chystá na víkend. V sobotu se odehraje šest zápasů a v neděli dokonce sedm. Přijďte si užít krásné letní dny do radlické Beach-arény!