Prague BST: Artful chce v Praze uspět

beach soccer

Slovensko bude na turnaji v Praze zastupovat bratislavský Artful BSC, výběr českému publiku dobře známý ze svého působení v soutěžích na našem území. V roce 2012 byla Bratislava jedním z šesti týmů společné československé Superligy, ve které obsadila čtvrté místo. Stejnou pozici uhráli v loňském ročníku Zimní ligy.

Artful byl založen v roce 2011. Od té doby jej lze považovat za nejstabilnější a nejúspěšnější tým slovenské plážové scény. V posledních čtyřech ročnících tamního šampionátu vždy dokázal postoupit až do finále. Čtyři finálové účasti proměnil v jeden mistrovský titul v roce 2013.

Hráčům Artfulu se na Prague Tournament v minulosti dařilo. Z osmi zápasů dokázali vytěžit pět vítězství. Nejcennějším skalpem bylo vítězství nad švýcarským klubem Grasshopers Zürich 4:3. Nezapomenutelný obrat z 1:3 na 4:3 přišel v posledních čtyřech minutách zápasu po gólech tria Kanyai, Kikuš a Božík.

K lepšímu než pátému místu jim dosud bránilo snad jen jediné. Prolomit sérii porážek s Bohemians 1905. S nimi hráči Bratislavy nezvládli svůj úvodní zápas na Prague Tournament v letech 2013 i 2014.

Letos budou mít další příležitost, i proto do Prahy přijedou v silné sestavě. „Hlavní opory týmu budou v útoku Kanyai Bureš, v obraně Kostoláni a samozřejmě kvalitní brankáři Kaňuk Maglen. Myslím si, že každý z nich je kvalitní plážový fotbalista,“ uvedl na téma složení kádru obránce Milan Orel.

Na turnaji se tak představí i obávaný útočník Michal Kanyai, který je s 10 góly třetím nejlepším střelcem v historii Prague Tournament. Nad ním jsou již jen Dejan Stankovic a Jan Koller.

A s jakým cílem do Prahy Artful dorazí? „Ambice máme vždy ty nejvyšší. Prostě chceme vyhrávat. Na turnaj se těšíme neskutečně, protože víme, že tak jako vždy, když přijedeme do stověžaté Prahy, nás čeká vysoce kvalitní plážáček,“ prozradil Milan Orel.

Prague Tournament:
2013: 5. místo
2014: 5. místo

Euro Winners Cup:
bez účasti

Slovenský šampionát:
2013: 1. místo
2014: 2. místo
2015: 2. místo