Prague BST: Kobylky mají šanci obhájit titul

beach soccer

Švýcarskému plážovému fotbalu vládl mezi lety 2006 až 2011 jediný klub – BSC Scorpions Basel. Předzvěstí konce této nadvlády byla tisková konference, která se konala jednoho prosincového večera roku 2011. Tehdy se zrodil pod záštitou švýcarského fotbalového klubu Grasshopper stejnojmenný tým plážového fotbalu.

Ambiciózní celek posílilo několik zkušených hráčů v čele s Dejanem Stankovicem, který se ujal i funkce trenéra „kobylek“.  Hned v následující sezoně své svěřence dovedl k mistrovskému titulu, který znamenal účast na historicky prvním ročníku turnaje Euro Winners Cup, kde švýcarský tým obsadil čtvrté místo.

Žel to pro kobylky byla účast poslední. V dalších třech letech obsadil Grasshopper v lize opakovaně 2. místo a postup na Euro Winners Cup mu těsně utíkal. Dvakrát slavil titul Bern, jednou Basilej. Během čtyřletého období dokázali hráči Grasshopperu dotáhnout do vítězného konce 52 ligových duelů švýcarské soutěže (z celkových 67). Podílelo se na tom mnoho hvězd současného plážového fotbalu (Ramacciotti, Day, Sydorenko, Fernando Ddi nebo Spaccarotella).

A kdo si zahraje v Praze? „V kádru pro pražský turnaj se představí například Dejan Stankovic, Noel Ott, Glenn Hodel nebo brankář Philipp Schwendener,“ odtajnil několik jmen z nominace Adrien Salpeter, univerzál s českými kořeny.

Na Prague Tournament se tak poprvé představí i Noel Ott, jeden z nejtalentovanějších hráčů současnosti, který se již v 18 letech stal s 47 góly nejlepším střelcem švýcarské ligy. Loni prvenství obhájil. A letos jej na vrcholu tabulky střelců vystřídal jeho spoluhráč Glenn Hodel, který stejného úspěchu dosáhl rovněž v 18 letech.

Hvězdný výběr se představil i na obou ročnících Prague Tournament. V roce 2013 postoupil poprvé do finále, které ale opanoval maďarský šampion Goldwinn Pluss, který GC zválcoval 8:4. O rok později bylo v týmu Dejana Stankovice již veseleji, když spolu se svými parťáky vybojoval vytoužený pražský titul.  Byl to právě Stankovic, který dvěma góly v posledních minutách utkání s Žižkovem otočil výsledek zápasu z 2:3 na konečných 4:3.

„Mezinárodní turnaj v Praze je dobrá příležitost, jak se připravit na příští sezonu. Zahrajeme si zde proti kvalitním hráčům. Moc se na turnaj těšíme, protože se cítíme v Praze jako u nás doma. Praha je krásné město,“ prozradil svá očekávání před turnajem Salpeter.

Prague Tournament:
2013: 2. místo
2014: 1. místo

Euro Winners Cup:
2013: 4. místo
2014: bez účasti
2015: bez účasti

Švýcarská liga:
2013: 2. místo
2014: 2. místo
2015: 2. místo