Prague BST: Mladíci z Polska zkusí překvapit

beach soccer

Klub Silesia Beach Soccer, který na mezinárodním turnaji v Praze bude zastupovat polský plážový fotbal, je specifickým účastníkem. Klub totiž není začleněn do systému polských ligových soutěží, k vidění je tak pouze při kláních v Praze.

Jeho hlavní duší je Dariusz Gołębiowski, který poprvé zavítal na Prague Tournament v roce 2013 jako jedna z hlavních opor klubu ETA-Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Atmosféra pražského turnaje jej okouzlila a o rok později se jej zúčastnil opět, tentokrát v manažerské pozici nově vzniklého klubu Silesia.

Polský tým zakončil svou loňskou pouť na Prague Tournament 7. místem. Mohl skončit i lépe, ale srdnatě bojující tým se trápil v zakončení. Šest gólů ve čtyřech zápasech bylo proti silné mezinárodní konkurenci zkrátka málo. Týmu však nechyběla odvaha, v duelu proti Bohemians zkusil za nepříznivého stavu i hru bez brankáře, která v plážovém fotbale není často k vidění.

Na letošním ročníku si budou chtít hráči Silesie plážový fotbal hlavně užít. „Jedeme do Prahy dělat to, co je naší vášní. V každém zápase budeme chtít vyhrát a uvidíme, na jaký úspěch dosáhneme. Nicméně všechny dosažené výsledky budou pro nás dobré. Doufáme, že si budeme moci užít radost ze hry s přáteli z jiných zemí,“ uvedl před turnajem Dariusz Gołębiowski.

Do Prahy v barvách Silesie zamíří směs hráčů z polských klubů DetailKing Tonio Team Sosnowiec a UKS Milenium Gliwice. Ač se jedná dle věkového průměru o nejmladší tým turnaje, rozhodně jeho členům nechybí cenné mezinárodní zkušenosti. „Naši nejzkušenější hráči jsou Karol Gołębiowski, Dawid Burzawa a Marek Gajda, kteří hráli za polský národní tým. Ale všichni hráči jsou na podobné úrovni,“ prozradil o týmu Dariusz Gołębiowski.

Mimochodem Marek Gajda je hráčem německého prvoligového klubu Leipzig a Dariusz Gołębiowski si v letošním létě zahrál anglický šampionát za FC Polonia Boscombe.

Prague Tournament:
2013: bez účasti
2014: 7. místo

Euro Winners Cup:
bez účasti

Polská liga:
2013: bez účasti
2014: bez účasti
2015: bez účasti