Přestřelka s Nizozemskem a prohra na penalty. Řádila kapitánka Matějková

Velká škoda. Tak poslední zápas české ženské reprezentace ve Figueira da Foz shrnul trenér Zdeněk Sláma, tak musíme i začít náš článek. Zápas o konečné 7. místo na Superfinále Women´s Euro Beach Soccer League proti Nizozemsku měly Češky dobře rozehraný, v závěru se s vypětím všech sil dotáhly na vyrovnaný stav 6:6, ale v penaltách nakonec padly a obsadily 8. místo. Kapitánka Markéta Matějková nasázela v utkání čtyři góly!

Závěrečný duel české reprezentace na Superfinále WEBSL začal nejlépe, jak mohl. Už po půl minutě hry vypálila z poloviny hřiště kapitánka Markéta Matějková a míč i s přispěním odrazu o písek skončil za nizozemskou brankářkou. Následná rána Míši Jablončíkové z přímého kopu skončila zákrokem a rohovým kopem.

Ve 3. minutě se po zaváhání Míši Jablončíkové dostala k míči Aaike Verschoorová, na jejíž kličku byla krátká i gólmanka Hedvika Vacíková. Vrátit vedení na českou stranu mohla Lucka Hrušková, její pokus po dobré přihrávce Martiny Folprechtové nicméně lapila brankářka. Ještě do první přestávky však přišla druhá česká radost. Markéta Matějková vypálila z pravé strany a míč propadl do sítě.

Druhá část hry patřila Nizozemkám. Ve 14. minutě napřáhla z poloviny hřiště Rosa Braková a její pumelice skončila přesně pod břevnem. O pár vteřin později vypálila Hedvika Vacíková přes celé hřiště, Sylvana Tielemanová nastavila nohu proti míči tak šikovně, že se odrazil až do české branky. Následovaly ještě příležitosti Chelly Drostové a Lotte Hopmanové, proti které se Vacíková vytáhla bravurním zákrokem.

Velké věci se děly ve třetím dějství. Dvoubrankové vedení Nizozemkám dala druhým gólem v utkání Rosa Braková. Následně vedle branky pálila Lucka Hrušková. Ve 27. minutě se urodil hattrick! Ve formě hrající Markéta Matějková poslala svůj přímý kop přímo do šibenice a bylo sníženo. Hned z rozehrávky však Nizozemky zásluhou Chelly Drostové znovu odskočily.

A když o další minutu později skončila v české brance i střela Sylvany Tielemanové, nevypadalo to s českými nadějemi na úspěch příliš dobře. Tým okolo kapitánky Markéty Matějkové ovšem ukázal obrovský charakter. Ve 32. minutě snížila Lucka Hrušková dalekonosnou střelou z přímého kopu, o minutu později vystihla Jana Červeňáková rozehrávku a krásně ze vzduchu poslala míč přes gólmanku do sítě.

Euforii přinesla do českého týmu kapitánka Markéta Matějková. V poslední minutě základní hrací doby vyslala další přesnou ránu z přímého kopu, kterou poslala zápas do prodloužení. Pro „Mody“ šlo už o čtvrtou trefu v utkání a pátou v turnaji!

V prodloužení musela vytáhnout dobrý zákrok Gabča Frolíková proti zakončení Chelly Drostové. Rozhodovat musel nakonec až penaltový rozstřel, ve kterém byly úspěšnější Nizozemky. Z české čtveřice uspěla jen Veronika Pýchová. Češky se tak ani na sedmý pokus nedočkaly vítězství v letošním roce, na Superfinále Women´s Euro Beach Soccer League obsadily 8. místo.

Česko – Nizozemsko 6:7 po penaltách (2:1, 0:2, 4:3 – 0:0 – 1:3)

Branky: 1., 10., 27. a 36. Matějková, 32. Hrušková, 33. Červeňáková – 14., 27. a rozh. pen. Braková, 15. a 29. Tielemanová, 3. Verschoorová, 28. Drostová. Penalty proměnily: Pýchová – Moudouová, Braková, Verschoorová. Penalty neproměnily: Pilousková, Jablončíková, Červeňáková – Drostová.

Sestava ČR: Vacíková, Frolíková – Matějková, Pýchová, Červeňáková, Pilousková, Hrušková, Slavíková, Jablončíková. Folprechtová.

Hodnocení trenéra Zdeňka Slámy: „Velká škoda. My jsme dnes hrály a Holanďanky dávaly góly. Proti nám vždy soupeřky vstřelí gól, jaký pak už dlouho nedají. Plus děláme chyby. Nadřeme se na gól a pak lehce inkasujeme. Ale holky nechaly na hřišti v každém zápase všechno. Je vidět herní zlepšení. Myslím, že příští rok takové zápasy už budeme vyhrávat.“