Velká škoda! Češky prohrály s Portugalkami, čeká je Nizozemsko

Parádní zápas! Kdo si nenechal ujít večerní duel Superfinále Women´s Euro Beach Soccer League mezi Českem a Portugalskem, musel se náramně bavit. Skvělý zápas nakonec ovládly domácí hráčky 5:2, ale naše holky se rozhodně nemají za co stydět. Parádní trefou z přímého kopu ve stylu Cristiana Ronalda se blýskla Veronika Pilousková, trefila se i kapitánka Markéta Matějková. V neděli čeká Češky zápas o konečné 7. místo proti Nizozemsku.

Zápas se hrál v parádní atmosféře v hlavní aréně ve Figueira da Foz. Jako první zahrozila česká kapitánka Markéta Matějková, jejíž tvrdá rána skončila nad brankou. Následně musela být v pozoru brankářka Gabča Frolíková, která zlikvidovala jak nepříjemnou skákavou střelu Joany Meirové, tak následnou dorážku Caroliny Ferreirové.

Vzápětí se před brankou dostala k míči Veronika Pýchová a nastřelila tyčku portugalské branky. V 9. minutě vypálila znovu z dálky Meirová, jejíž střelu nepříjemně odrazil písek, naštěstí nad břevno. Zakončení Joany Floresové z přímého kopu pak vytěsnila Frolíková na rohový kop.

Skóre se poprvé měnilo ve 14. minutě, kdy Portugalky předvedly parádní akci. Ema Toscanová si narazila míč se spoluhráčkou a prostřelila českou brankářku. Odpověď nicméně netrvala ani minutu. Náramná rána Verči Pilouskové z přímého kopu zapadla do sítě.

Ani vyrovnaný stav nicméně netrval dlouho. Ještě ve stejné minutě pálila přesně Erica Ferreirová a Portugalky znovu vedly. Srovnat mohla Míša Jablončíková, ale její střelu z přímého kopu i následnou dorážku zlikvidovala brankářka Petra Reisová. Ta si ovšem nedá za rámeček situaci z 19. minuty, kdy ji mezi nohami vtipně propadla hlavička Markéty Matějkové. Bylo znovu srovnáno.

Ještě do druhé sirény si domácí hráčky vytvořily pár slibných šancí. Nad branku mířila Carolina Ferreirová, její jmenovkyně Erica pálila vedle tyče. Následně se do dvou příležitostí dostala portugalská kapitánka Ana Lucía Luová, ani jednou si ale na brankářku Gabču Frolíkovou nepřišla.

Třetí třetina nicméně patřila už Portugalkám. V 27. minutě se po českém rohu dostala do úniku Carolina Ferreirová a zakončila přesně na zadní tyč. O chvíli později střílela Erica Ferreirová do boční sítě, ale vzápětí se stejná hráčka osamocená za českou obranou už prosadila.

Další pěkné momenty si připsala Veronika Pilousková. Nejdříve vystřihla pěkné nůžky z uctivé vzdálenosti, které skončily těsně vedle branky. Následně její ránu z přímého kopu zastavilo břevno. V 34. minutě přidala pátý portugalský gól Joana Floresová po brejku dvou na jednu. Úplnou tečku za zápasem dala ještě tvrdou ranou Veronika Pýchová.

Česko – Portugalsko 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)

Branky: 15. Pilousková, 19. Matějková – 15. a 30. E. Ferreirová, 14. Toscanová, 27. C. Ferreirová, 34. Floresová.

Sestava ČR: Frolíková, Vacíková – Matějková, Pýchová, Červeňáková, Pilousková, Hrušková, Slavíková, Jablončíková.

Hodnocení trenéra Zdeňka Slámy: „Dnes to bylo o vůli. Portugalky si nic nevytvořily, všechny góly byly po našich chybách, které pramenily z únavy. Těžko něco vyčítat, holky tam nechaly všechno. Je to škoda, dnes byl soupeř víc než hratelný. Chyběla Marťa (Folprechtová), která stála za červenou kartu, a bohužel víc hráček tu nemám, tak jsem musel dostřídávat brankářku (Hedviku Vacíkovou), aby si holky aspoň chvíli oddychly.“