Příbramská liga: 3. ročník začíná v pondělí

beach soccer

V pondělí nezačíná jen nový ročník Superligy, ale ze zimního spánku se probouzí i regionální soutěže. V Příbrami totiž v téže den startuje 3. ročník tamní ligy s účastí šesti týmů, tak jako v předešlém ročníku. „Přihlašování do ligy proběhlo ve dvou fázích. Během prvního dne, kdy jsem vyhlásil čas přihlašování, se mi ozvalo pět ze šesti loňských účastníků. Den před uzávěrkou se pak přidali i kluci z Plzně. Takže jedeme ve stejné sestavě jako loni. Tajně jsem ale doufal, že získáme i nějakého nováčka,“ uvedl k tématu přihlašování Jan Hájek, ředitel soutěže.

Konkrétně se v soutěži představí týmy Fata morgána, Moe´s Plzeň, Kamna OLE!, FC Křížák, Bombarďáci Dolní Hbity a Ponožky v sandálech. Složení se tak nemění, ale přece jen něco nového se událo. „Nechali jsme se vyhecovat Superligou a každý tým si vymyslel a nakreslil svůj znak,“ odtajnil novinku letošní sezony Hájek.

Hattrick OLE?

Obhajovat prvenství bude celek Kamna OLE! (na fotce), který soutěž vyhrál i o rok dříve. V napínavém závěru soutěže předstihla Kamna druhé Dolní Hbity o jediný bod. Hbity však o titul zřejmě přišly již ve 3. kole, kdy se nedostavily k zápasu právě s Kamny a prohrály jej kontumačně 0:5. Oběma týmům zdatně konkuroval plzeňský tým Moe´s, ale ve druhé polovině soutěže začal nabírat ztrátu a skončil třetí s odstupem 9 bodů na první místo.

A podobné by to mohlo být i letos. „Největším favoritem určitě bude dvojnásobný vítěz Kamna OLE! Ale troufám si tvrdit, že letošní ročník příbramské soutěže bude nejvyrovnanější ze všech odehraných. Na titul mohou klidně zaútočit loni výborné Dolní Hbity, samozřejmě Plzeň, ale i mladý a velmi šikovný tým Fata morgána, pokud se mu vyhnou zranění,“ prozradil svůj tip Jan Hájek. Šanci však budou mít podle jeho názoru všichni: „Soupeře tradičně dokáží potrápit i Ponožky v sandálech a mimo hru bych řekl, že letos nebude ani Křížák. Ten se loni trápil s docházkou, což by letos nemělo hrozit“.

Superliga letos ještě ne

Soutěž začíná výkopem zápasu Moe´s Plzeň – FC Křižák v 17:15. O novém šampionovi soutěže bude jasno nejpozději po 10. kole, které se bude hrát 13. července. „Doufám, že vše proběhne hladce a bez zranění, jako předchozí dva ročníky,“ vyslovil své hlavní přání Hájek.

Mistr soutěže bude mít právo i na účast v baráži o postup do Superligy pro příští sezonu. Tuto příležitost měli již pro letošní ročník, ale naskytnuté šance se rozhodly první dva týmy nevyužít. „Nechtějí dojíždět do Prahy, kde se hrají všechny zápasy. S cestováním je spojená další řada povinností a kluci si jsou vědomi, že by to nejspíš dopadlo špatně,“ odtajnil hlavní příčinu Hájek.

Specialitou ligy je tipovací soutěž výsledků jednotlivých zápasů. Každý zájemce se do ní může zapojit na oficiálním Facebook profilu soutěže.

Rozlosování:

1. kolo, pondělí 11. května:

17.15 FC Křížák – Moe´s Plzeň

18.05 Kamna OLE! – Fata morgána

18.55 Moe´s Plzeň – Dolní Hbity

2. kolo, pondělí 18. května:

17.15 Ponožky v sandálech – Kamna OLE!

18.05 Dolní Hbity – Fata morgána

18.55 Ponožky v sandálech – Fata morgána

3. kolo, pondělí 25. května:

17.15 Ponožky v sandálech – FC Křížák

18.05 Kamna OLE! – Dolní Hbity

18.55 FC Křížák – Fata morgána

4. kolo, pondělí 1. června:

17.15 Ponožky v sandálech – Dolní Hbity

18.05 Kamna OLE! – FC Křížák

18.55 Fata morgána – Ponožky v sandálech

6. kolo, pondělí 15. června:

17.15 Kamna OLE! – Ponožky v sandálech

18.05 FC Křížák – Dolní Hbity

18.55 Dolní Hbity – Ponožky v sandálech

 7. kolo, pondělí 22. června:

17.15 FC Křížák – Ponožky v sandálech

18.05 Fata morgána – Dolní Hbity

18.55 FC Křížák – Kamna OLE!

8. kolo, pondělí 29. června:

17.15 Moe´s Plzeň – Kamna OLE!

18.05 Fata morgána – Kamna OLE!

18.55 Ponožky v sandálech – Moe´s Plzeň

9. kolo, pondělí 6. července:

17.15 Fata morgána – FC Křížák

18.05 Dolní Hbity – Moe´s Plzeň

18.55 Moe´s Plzeň – FC Křížák

5. kolo, pondělí 13. července:

17.15 Moe´s Plzeň – Fata morgána

18.05 Dolní Hbity – FC Křížák

18.55 Kamna OLE! – Moe´s Plzeň

10. kolo, pondělí 20. července:

17.15 Moe´s Plzeň – Ponožky v sandálech

18.05 Dolní Hbity – Kamna OLE!

18.55 Fata morgána – Moe´s Plzeň