Superliga: Trenérem Teplic bude Martin Boček

beach soccer

Martin Boček, s 47 góly historicky nejlepší střelec české reprezentace v plážovém fotbale, by měl z pozice trenéra vést tým SK Bosnia Teplice, který se vrací po krátké odmlce do nejvyšší soutěže. V té se naposledy představil v roce 2012, kdy v konkurenci šesti týmů obsadil poslední místo. A bude to ostře sledovaný návrat klubu, který svými výkony dokázal soutěž v minulosti osvěžit. Zejména díky pestrému složení soupisky z hráčů různých národností. Nicméně je to zároveň tým, který nejvyšší soutěž dvakrát po sobě nedokončil.

Nyní se vedení Teplic snaží o restart, kterým by chtělo nechat zapomenout na předchozí účast. U návratu bude i řada hráčů, kteří pamatují poslední účast v Superlize. Mezi ně patří Michal Špicar, Martin Choutka, Jakub Voráček, Petr Horáček, sourozenci Beganovićovi nebo Ibrahim Cisse z Pobřeží Slonoviny.

Vedení klubu však hledalo i nové posily a podařilo se jim přivést několik hráčů. „Novinkou bude start Petra Strouhala, který odehrál 7 zápasů za FK Teplice ve fotbalové lize. Dále se k nám připojil útočník Lukáš Krok, který je především znám fanouškům futsalu z působení v klubu Combix Ústí nad Labem,“ prozradil Adnan Beganović, hrající manažer klubu. Další posily mohou pocházet z Bosny a Hercegoviny, z domovské země čelních představitelů managementu klubu.

Vznikne nové hřiště v Teplicích?

Podmínky na přípravu nejsou jednoduché, jelikož na Teplicku není k dispozici vhodné hřiště. Klub tak přijal s povděkem, že se několik jeho hráčů mohlo zúčastnit reprezentačního kempu v Praze. Zde se podařilo dohodnout přípravný zápas s Bohemians 1905, který vyhráli klokani 6:3. Beganovič však věří, že se podmínky v Teplicích zlepší. „Jednáme o vybudování nového hřiště pro plážový fotbal v Teplicích. Pevně věříme, že již tento rok nové hřiště vybudujeme a tým tak bude mít k dispozici lepší podmínky na trénink. Děkujeme městu Teplice za podporu při vyhledávání lokality pro nově plánované hřiště pro plážovou kopanou,“ uvedl k tématu nového hřiště Beganovič.

Vstup do soutěže rozhodne o dalším vývoji

Hráči Teplic však nyní upínají svou pozornost k prvnímu kolu, kdy se střetnou se Sokolem Stodůlky, dalším nováčkem. A hlavním úkolem je vstoupit do soutěže vítězstvím. „S losem jsme velice spokojeni. První kolo ukáže, zda to půjde se sestavou, jakou zamýšlíme jako jednu z variant pro letošní Superligu. V utkání očekáváme jednoznačně vítězství a v případě, že tomu tak nebude, budeme muset podniknout razantní kroky k tomu, abychom vyhráli již další utkání, což nebude zcela lehký úkol vzhledem k tomu, že hrajeme proti týmu Junioři ČR,“ uvedl k rozlosování úvodních kol Beganovič.

A jaké jsou cíle pro letošní sezonu. „Pokusit se vyhrát Superligu, což nebude zcela lehký úkol. Pokud se nám podaří udělat výsledek s BS Bohemians 1905, tak je možné vše,“ prozradil nahlas smělé plány Beganovič. Zároveň však dodal, že spokojen bude s umístěním do třetího místa. Vedle Superligy se Teplice představí i v Českém poháru, který vedení týmu využije zejména k testování mladých hráčů.