Slavia a obhajoba titulu? Jsme dobře naladění, hlásí před Final Four

Už v neděli je čeká cesta za obhajobou titulu. Stejně jako loni půjde Slavia do Final Four z druhého místa po základní části. Cíl? Jasný – znovu získat a křepčit s mistrovským pohárem. „Samozřejmě jsme chtěli postoupit z prvního místa. Sice se to nepodařilo, ale jsme dobře naladění na další zápasy,“ prozradil Dominik Andrle.

Slavia v základní části potvrdila roli jednoho z největších favoritů. Prohrála jediný zápas, když minulou neděli ve svém posledním utkání ztratila dobře rozehraný duel proti Bohemians. V bitvě o první místo „sešívání“ dlouho vedli, po dvou třetinách byl stav 2:0. Jenže v závěrečném dějství přišel kolaps, ze kterého pramenila prohra 2:3.

„První třetinu jsme odehráli dobře, Bohemku jsme skoro k ničemu nepustili. Bohužel ve druhé a třetí třetině jsme udělali chyby a Bohemka to potrestala,“ lituje s odstupem Andrle.

I v loňské základní části Slavia na Bohemians nestačila. Tehdy prohrála dokonce vysoko 2:7, jenže v následném finále rivalovi porážku se vším všudy oplatila. A po výhře 6:3 se radovala z premiérového titulu. „Pokud by se historie opakovala, tak by mi to samozřejmě vůbec nevadilo,“ usmívá se Filip Krahulec.

Do letošního Final Four tak celek z Vršovic půjde z druhého místa. „Snažili jsme se jít zápas od zápasu a tato cesta nás dovedla až do Final Four, za což jsme velice rádi,“ říká Krahulec. Zároveň ale odmítá, že by si jeho tým uhrál postup s přehledem. „Konkurence se každým rokem zvyšuje a každý zápas je těžší a těžší. Dobrými příklady jsou Villagers nebo Dukla. Oba tyto týmy se každým rokem zlepšují a je velmi náročné proti nim hrát.“

V semifinále narazí Slavia na jednoho z dvojice ViOn Slovakia, nebo Dukla. Podle brankářské jedničky Jana Bártla ale na spekulace není žádný prostor. „Tohle vůbec neřeším. Je to Final Four a všechny celky mají velkou kvalitu, proto musíme v každém zápase podat stoprocentní výkon, aby se nám podařila obhajoba loňského titulu.“

Slávisté by po roce opět mohli mít i nejlepšího střelce Superligy. Loni se nejlepším kanonýrem stal Daniel Valeš, letos má dobře nakročeno Lukáš Trampota. Reprezentační stálice má na kontě 13 gólů a jen o jednu trefu zaostává za průběžně vedoucím Pavlem Hrnčiarem z ViOn Slovakia.

„Určitě mu budeme chtít všichni pomoct. Je super, že se Trampymu střelecky daří a přál bych mu korunu pro nejlepšího střelce. Každopádně plážák je kolektivní sport a snad se střelecky bude dařit i ostatním a dosáhneme jako tým společného cíle. Tím je obhajoba titulu,“ zmiňuje Bártl.

Letošní ročník Superligy se hraje na jiném hřišti, než předešlé sezony, které hostil areál na Ladronce. Prostředí ve sportcentru Na Korábě si slávisté chválí. „Je skvělé, líbí se mi moc. Stejně tak i samotný průběh Superligy,“ dodává Bártl.

Kompletní program nedělního Final Four navíc odvysílá v přímých přenosech ČT Sport. Pro obhájce titulu půjde určitě o zajímavé zpestření, což potvrzuje i sedmigólový střelec ze základní části Krahulec. „Těšíme se! Je to pro všechny obrovský zážitek zahrát si před kamerami ČT. Chceme předvést všem divákům, že plážový fotbal je krásný sport, který stojí za sledování.“

Semifinálové klání čeká Slavii v neděli od 11 hodin. Soupeře se dozví až po sobotních dohrávkách základní části.

Superliga muži

PosTýmZVV pp.V pen.PVBOBRBody
17700057203721
27600149173218
3731023529611
4730043743-69
5721033039-98
6720133233-17
7710052845-173
8700161456-421