Špatný vstup do Evropských her. České reprezentantky padly s Polskem

České reprezentantky mají za sebou úvodní zápas na Evropských hrách. S domácím Polskem padly 1:5, když jedinou trefu utkání zaznamenala ve 26. minutě Veronika Pýchová. Ačkoliv v držení míče byl zápas vyrovnaný, soupeř si vytvořil větší počet příležitostí. Druhý duel mají svěřenkyně trenéra Radima Nečase na programu ve středu od 19 hodin proti Portugalsku.

Do první šance se hned v úvodu utkání dostala Aneta Jungová, z pravé strany zakončila dobře, ale gólmanka její pokus vytáhla na rohový kop. Na druhé straně se ke střele přes dobrý obranný zákrok Markéty Matějková nedostala Kornelia Okoniewsková. Následný pokus Katarzyny Nowakové z pravé strany lapila Barbora Mikinová.

Skóre se poprvé měnilo v 7. minutě, kdy se Katarzyna Gozdeková akrobaticky položila do střely a míč se o tyčku odrazil do sítě. Magdalena Sobalová po otočce zamířila mimo branku, stejně jako na druhé straně Michaela Čulová z přímého kopu. Ještě do první sirény přidaly Polky druhou branku, kdy se Kornelia Okoniewsková výborně zorientovala před brankou.

První šanci ve druhé třetině spálila Katarzyna Nowaková, která se po chybě české obrany ocitla sama před brankou, ale netrefila pořádně míč. Něco podobného se stalo i Ireně Martínkové, které zůstal písek v díře, a proto přišla jen slabá střela. Aktivitou hýřící Kornelia Okoniewsková znovu mířila mimo branku. Gólovou radost nepřinesla ani slibná kombinace Markéty Matějkové s Irenou Martínkovou.

Barbora Mikinová posléze skvěle vychytala šanci Magdaleny Sobalové. Další tyčku nastřelila Kornelia Okoniewsková a v poslední minutě druhé třetiny se výstavní trefou od autové čáry z vlastní poloviny prosadila Katarzyna Nowaková. Stav po dvou třetinách tak byl 0:3.

Česká naděje přišla zkraje závěrečného dějství. Karolína Dlouhá fantasticky našla Veroniku Pýchovou, jejíž střela zapadla přesně k tyči polské branky. Přišly i další české šance, hlavičku Ireny Martínkové vytáhla polská brankářka na roh a rychlý brejk v podání Markéty Matějkové skončil střelou, která jen těsně minula šibenici…

Magdalena Sobalová ve 31. minutě vstřelila gól, ale rozhodčí ho neuznaly kvůli faulu na Barboru Mikinovou. O chvíli později se ale stejná hráčka už mohla regulérně radovat, když se rychle otočila před brankou a přesně zakončila. Krátce na to faulovala v pokutovém území Martina Folprechtová a Kornelia Okoniewsková suverénně proměnila penaltu.

Poslední českou šanci v utkání měla Michaela Čulová, z přímého kopu z poloviny hřiště ovšem zamířila mimo tři tyče. Druhý duel ve skupině čeká české reprezentantky ve středu, kdy se od 19 hodin postaví Portugalsku. K udržení šance na postup do semifinále musí jakkoliv bodovat.

Polsko – Česko 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky: 10. a 32. Okoniewsková, 7. Gozdeková, 24. Nowaková, 32. Sobalová – 26. Pýchová.

Sestava Česka: Mikinová (Limbergová) – Jungová, Hrušková, Folprechtová, Čulová – Matějková, Martínková, Dlouhá, Pýchová – Kremrová (Jurková).