Start ženské Superligy: dvě penaltové bitvy na úvod, celkem padlo 59 gólů

Letošní ročník Superligy žen má za sebou první dvě hrací kola. V neděli 4. června bylo v radlické Beach-aréně k vidění pět parádních zápasů. Ke skvělému zážitku hrálo i příjemné slunečné počasí. Sezonu odšpuntovala repríza loňského finále mezi Slavií a Bohemians, která dospěla až do penalt. Na pokutové kopy se musel rozlousknout i souboj mezi BS Praha a FC Hradec Králové. Celkem v pěti utkáních padlo úžasných 59 gólů!

Ženskou Superligu načal duel dvou posledních mistrů, tedy Slavie a Bohemians. První gól sezony vstřelila loňská nejlepší střelkyně Michaela Čulová. Vyrovnaný zápas se nicméně přeléval ze strany na stranu, až za stavu 3:3 dospěl do prodloužení. Výhru „sešívaných“ za dva body přiblížila úspěšnou hlavičkou Aneta Jungová, ale Anna Šubrtová ještě dokázala znovu srovnat. Z vítězství na penalty se nakonec radovala Slavia.

I druhý zápas dospěl až do penaltového rozstřelu. I když to zprvu nevypadalo, BS Praha totiž po první třetině vedly nad Hradcem Králové 2:0. Tým z východních Čech se ovšem dokázal vzepřít, hattrickem se blýskla Zuzana Dostálová a utkání po 36 minutách i následném prodloužení skončilo 4:4. Následný rozstřel patřil BS Praha.

Další zápasy už přinesly jednoznačnější průběhy. Po třech letech se do ženské Superligy vrátila BS Dukla Praha, která ve svém prvním zápase podlehla Slavii 2:13. Pěti brankami se na straně vítězek blýskla Tereza Jurková, hattrick přidala Aneta Jungová.

Bohemians po úvodním náročném zápase proti Slavii si připsaly první výhru proti Hradci Králové. Od začátku měly převahu, po dvou třetinách vedly o pět gólů, nakonec se radovaly z triumfu 9:2. Druhý hattrick ve druhém zápase nasázela Anna Šubrtová, tři branky nastřílela také Lucie Hrušková. Na druhé straně se o oba hradecké góly postarala Zuzana Dostálová, která tak vstřelila pět ze šesti nedělních branek svého týmu.

A závěrečný duel celého dne přinesl nejvíce gólů. BS Praha si zastřílely proti Dukle, pod vysokou výhru 15:2 se pěti góly podepsal Kim Dinh Thanhová, z hattricků se radovaly Karolína Dlouhá a Sandra Pribilová.

Po dvou zápasech je na čele tabulky tým BS Praha, který první místo drží díky lepšímu skóre oproti Slavii. Oba celky mají na kontě po čtyřech bodech. V závěsu za nimi se drží Bohemians, Hradec Králové a Dukla zůstávají na nule.

Na čele tabulky střelkyň se usadily tři hráčky se šesti góly na kontě: Kim Dinh Thanhová (BS Praha), Tereza Jurková (BS Slavia Praha) a Anna Šubrtová (BS Bohemians Praha 1905). O moc nezaostávají ani hradecká Zuzana Dostálová (5 gólů) a loňská královna Michaela Čulová ze Slavie (4 góly).

Superliga žen bude dalšími dvěma koly pokračovat ještě v červnu, aktuálně se jedná o přesunu z plánované soboty 10. června na další týden.