Stříbro pro BS Slavia Praha na Milenium Cupu 2019

Tradiční zimní turnaj Milenium Cup v Polsku nemohli vynechat hráči BS Slavia Praha. Cíl před turnajem byl jasný, vylepšit loňské 7. místo.

Turnaj pro český tým začal zápasem proti loňskému vítězi Tonio Team Sosnowiec. Úvodní utkání slávistům nevyšel, když podlehli soupeři v poměru 5:6. Ve druhém utkání vyzvali sešívaní BSC Termy Poddebice. V týmu soupeře se objevili také hráči polského reprezentačního výběru, takže nešlo o vůbec jednoduché utkání. Ani takto náročná překážka nestála v cestě za vítězstvím. Na výsledkové tabuli svítil výsledek 6:3 pro hráče Slavie. V posledním zápase skupiny se do cesty českému týmu postavil mladý a běhavý domácí celek UKS Milenium Gliwice. Se soupeřem si náš celek poradil v poměru 7:3 a mohl se tak radovat z postupu do nedělního semifinále.

Náročný semifinálový zápas proti Boca Gdańsk dokázali slávisté i přes narůstající úpravu dotáhnout do vítězného konce v poměru 4:2 a mohli se tak těšit na souboj o zlato!

Na adresu sešívaných letí velká gratulace! Děkujeme kluci!

Jakub Pekárek hodnotí Milenium Cup 2019

Kubo, s jakým cílem jste do Polska vyráželi?
Na turnaj jsme jeli především nabrat další zkušenosti a po delší době opět nasát atmosféru zápasů.
Nedávali jsme si absolutně žádné cíle na umístění, ale také jsme tam nejeli jen prohrávat. Turnaj nakonec splnil vše, co jsme od něj očekávali.

Jaký byl podle tvého názoru nejtěžší zápas turnaje?
Z fyzického pohledu byl pro nás všechny nejtěžší asi třetí zápas ve skupině (celou skupinu jsme odehráli v jeden den). Nohám se už moc běhat nechtělo. Jinak z pohledu plážáku bylo nejtěžší asi semifinále proti Boce Gdaňsk, která hraje na vysoké úrovni. O to víc si jejich skalpu ceníme.

Co podle tebe chybělo k tomu, abyste turnaj vyhráli?
Upřímně pro nás bylo vítězství už jen to, že jsme postoupili do finále. Po minulém ročníku, kdy jsme výsledkově propadli, jsme si cestu turnajem nemohli lépe ani představit. Ve finále je to už pak jen o maličkostech. Soupeř dal o gól víc, a tak zaslouženě vyhrál. Nebudeme si tady hrát na kdyby, prostě nám to tam nepadalo. Pozitivum však je, že šancí jsme si na to vytvořili více než dost.

Jak hodnotíš kvalitu soupeřů a úroveň turnaje?
Z mého pohledu byl turnaj opět skvěle zorganizován a připraven. Organizátoři zaslouží pochvalu. Bylo by fajn, kdyby bylo více takových akcí i v ČR! Kvalita polského plážáku je určitě větší než u nás, takže pro nás byl každý zápas o zkušenostech a o tom, naučit se něco nového. Tento cíl jsme podle mě splnili do puntíku, kdy jsme i v nejtěžších zápasech hráli opravdový plážák.

Jaké budou další turnaje, kterých BS Slavia Praha zúčastní?
V únoru příštího roku bychom se měli opět vydat do Polska na podobný turnaj. Jen s více týmy ze zahraničí. Dále se chceme v březnu zúčastnit turnaje v německém Ascherslebenu, na kterém jsme minulý rok došli do finále. Obdrželi jsme pozvání na další turnaj do Německa a čeká nás také Euro Winners, na které se velmi těšíme. Je toho před námi tedy spousta. Držte nám palce!