Superliga: Jasná vítězství pro Ladronku a Stodůlky

Pátým kolem pokračovala Superliga, jejíž pondělní program tentokrát obsahoval pouze dva zápasy. Duel Bohemians 1905 – Bosnia Teplice byl s ohledem na účast klokanů na Euro Winners Cupu přeložen na středu 10. června. Pondělní kolo zahájil zápas Stodůlky – Cinda. Pražské derby lépe zvládly Stodůlky, které jej vyhrály 6:1. Střelecky zářila zejména jedna z komet letošní sezony, útočník Petr Vondráček, který nasázel do branky soupeře hned 5 branek! Zápas se lámal ale až v poslední třetině. Ještě na začátku 27. minuty byl stav pouze 2:1. Pak se ale trefil Kratochvíl, na kterého navázal porcí tří branek Vondráček.

V druhém zápase 5. kola si Ladronka poradila s Moe´s 7:3. I tento duel se lámal v 27. minutě. Do té doby byl stav 3:1 pro Ladronku, která počínaje touto minutou spustila kanonádu, která se zastavila až za stavu 6:1. V závěru utkání se podařilo plzeňskému klubu pouze výsledek korigovat. Na pět gólů Vondráčka navazál v tomto zápase útočník Martin Dlouhý. Díky 4 brankám si s přehledem upevnil své vedení v tabulce střelců. Ladronka v čele ligy pak odskočila do trháku pěti bodů před Bohemians, klokani však mají dva zápasy k dobru.