Superliga žen zná mistra! Titul bez jediné ztráty slaví Slavia

Parádní víkend plný plážového fotbalu je za námi! Po nedělním programu jsme poznali i prvního mistra České republiky. V Superlize žen se po skvělých výkonech radovala pražská Slavia, která v šesti zápasech ani jednou nezaváhala. Na druhém místě skončila Příbram, kterou před Bohemians posunulo lepší celkové skóre. Čtvrté místo patří Dukle Praha.

Znovu perfektně připravené hřiště ve sportcentru na Korábě přivítalo v neděli o něco přívětivější počasí než den předtím. Každý tým měl na programu opět tři zápasy. Druhý hrací den opět odstartovalo pražské derby mezi Slavií a Bohemians, které stejně jako v sobotu ovládly „sešívané“ hráčky bez obdržené branky, tentokrát 3:0.

Ve střelecké pohodě se do nedělního dne probraly hráčky Příbrami, které si na úvod dne poradily s Duklou vysoko 14:2. Čtyřmi brankami se blýskla Kim Dinh Thanhová, která tak udělala razantní krok směrem k trofeji pro nejlepší střelkyni. Ale o tom ještě později…

Následující duel už přinesl rozuzlení v otázce mistra. Slavia si bez větších problémů poradila i podruhé s Příbramí (7:3) a ještě před posledním kolem tak rozhodla o svém titulu. Následně hráčky Bohemians porazily Duklu 12:1 a do posledního kola tak přinesly velmi zajímavou zápletku v souboji o druhé místo.

Ve vzájemném souboji totiž hráčky z Vršovic potřebovaly vyhrát alespoň o dvě branky, aby se posunuly na stříbrnou pozici. V sobotu totiž vyhrála Příbram 4:3 a při stejném počtu bodu rozhoduje bilance ze vzájemných zápasů. To se nakonec nestalo, zápas sice Bohemians zvládly, ale jen o jednu branku (3:2). Rozhodovalo tak celkové skóre, které měla Příbram lepší. Na závěr dne pak už jistý mistr Slavia přehrála Duklu 8:1.

Nejlepší střelkyní se s 11 góly stala Kim Dinh Thanhová z Příbrami. Hned za ní skončila s devíti brankami Aneta Jungová ze Slavie, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou Superligy. Nejlepší brankářkou se stala Hedvika Vacíková z Bohemians.

Nejlepší střelkyně: Kim Dinh Thanhová – 11 gólů (BS Příbram)
Nejlepší hráčka: Aneta Jungová (BS Slavia Praha)
Nejlepší brankářka: Hedvika Vacíková (BS Bohemians 1905)

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VČETNĚ STŘELKYŇ BRANEK NAJDETE ZDE >>>

Superliga žen

PosTýmZVV pp.V pen.PVBOBRBody
1660005074318
2630033622149
3630032616109
460006875-670