Vítězové potvrdili, že to s míčem umějí skvěle i na písku

beach soccer

Písek – Již popáté rozdávali radost v hlubokém písku plážoví fotbalisté z regionu na hřišti v areálu místního fotbalového klubu. Jednalo se o oblastní kolo poháru, jehož vítěz má právo zúčastnit se finálového kola v Praze. Turnaje, který poprvé nesl jméno nového generálního partnera Platan Beachsoccer Cup 2013, se utkalo  pět týmů: Platan Team, Čibuk (změna názvu je na žádost zakladatelů FC Tchibuk, tento tým neměl s legendárním týmem píseckého futsalu téměř nic společného), KFC, SK SIKO Čimelice a Pozdní sběr.

Organizátorům hrálo vše do karet, včetně skvělého počasí. O zábavu a sportovní kulturu nebyla nouze, a až na jeden vyhrocený okamžik, se celý turnaj odehrál se širokým úsměvem všech zúčastněných.

Týmy se nejprve utkaly systémem  každý s každým a podle umístění pak v semifinále hrály první se čtvrtým a druhý se třetím. Poražení kopali pokutové kopy o konečné třetí místo  a vítězové si to rozdali ve finále o krásný putovní pohár.

Turnaj zahájilo utkání mezi týmy Platan Team a Čibuk. Již podle několika úvodních  minut bylo patrné, že se diváci mají na co těšit. Prvního gólu turnaje se přihlížející dočkali velice záhy, když Filip Šťastný rozehrával rohový kop a famózně zakroutil míč přímo do branky Čibuku.

Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat, když se k odraženému míči dostal Marek Šafárik a nádherně se trefil ke vzdálenější tyči branky Platanu, kterou hájil, jako již tradičně, vynikající gólman Rostislav Grossmann. To bylo ale vše, na co se Čibuk zmohl, poté dávali branky už jenom hráči Platanu.

Na 2:1 upravil, možná nejhezčím gólem celého turnaje, střelou přes celé hřiště Roman Šimek. Na 3:1 zvýšil Filip Šťastný a tentýž hráč upravil z pokutového kopu na konečných 4:1.

Podle očekávání se prezentoval tým SK SIKO Čimelice, který od prvních zápasů dokazoval svou sílu a nenechal nikoho na pochybách, že si s kulatým nesmyslem rozumí jeho hráči nejen na trávě. Postupně si SIKO poradilo s KFC 4:1, Pozdním sběrem 4:0, Čibukem 3:2 a s Platanem 5:1.

V letošním ročníku jsme se dočkali i několika příjemných překvapení. Tím největším bylo to, že za tým Pozdní sběr nastoupila poprvé v historiii turnaje příslušnice něžného pohlaví, která se, nutno říci, fotbalovými kvalitami spoluhráčům téměř vyrovnala.

Umístění po bojích v základní skupině: 1. SK SIKO Čimelice, 2. Platan Team, 3. Čibuk, 4. KFC, 5. Pozdní sběr.

V prvním semifinále na sebe narazily týmy SIKO a KFC. Od začátku bylo prakticky jasné, kdo půjde do finále. SIKO drželo pevně otěže zápasu ve svých rukách a výsledkem 5:0 nenechalo nikoho na pochybách, kdo patří do finále. Bylo na něm prostě vidět, že je to krajský tým.

Ve druhém semifinále si to rozdaly týmy Platanu a Čibuku. Tento duel byl již mnohem více vyrovnaný než předešlý zápas. Ještě tři minuty před koncem vedl tým Platanu 2:1, pak se ale dopustil několika individuálních chyb, které Čibuk využil a nakonec jasně zvítězil 5:2.

O třetím místu rozhodly, jako již tradičně, pokutové kopy, ve kterých udrželi pevnější nervy hráči KFC, kteří porazili Platan Team 4:2. Ve finále se pouze čekalo,  jestli rozjetý tým z Čimelic klopýtne a dá tím šanci nabuzeným hráčům Čibuku, kteří si svou první účast ve finále náležitě užívali. Už jenom tato účast pro většinu z nich byla velkým vítězstvím.

To se ale nestalo a SIKO v brance se skvělým Alešem Grossmannem a v útoku s famózním Václavem Hegenbartem nenechalo nic náhodě a o svém prvním titulu rozhodlo v poměru 6:3.

Konečné pořadí: 1. místo SK SIKO Čimelice, 2. Čibuk, 3. KFC, 4. Platan Team, 5. Pozdní sběr.

Zápasy rozhodovali Libor Kaštánek a Zdeněk Štěrba.

Vyhodnocení:

Nejlepší brankař: Jiří Lepič.

Nejlepší střelec: Václav Hegenbart.

Nejlepší hráč: David Varhan.

Odkaz na článek (obsahuje fotogalerii): Vítězové potvrdili, že to s míčem umějí skvěle i na písku