Start Amatérské Beach Soccer ligy: penaltová bitva „mladíků“ a triumf ViOnu

Radlická Beach-aréna má za sebou první zápasy v letošním roce. V pondělí 17. dubna odstartoval druhý ročník Amatérské Beach Soccer ligy. Pochmurné aprílové počasí plážovému fotbalu příliš nenahrávalo, i tak byly k vidění dva zajímavé zápasy. BSS Praha zdolal Beach Radlice až na penalty, zkušený slovenský tým BS ViOn si pak poradil s nováčky z FC Malibu Mladá Boleslav.

Teplota okolo deseti stupňů, mokrý písek po odpoledním dešti… I tak se rozjela nová sezona! Amatérská Beach Soccer liga se letos zřejmě stejně jako loni odehraje ve čtyřech týmech, ačkoliv v plánu bylo navýšení na pět.

První utkání přineslo zápas „mladých“. Tým BSS Praha už se před třemi lety představil i ve Fortuna Beach Soccer League, v aktuálním kádru najdeme třeba Filipa Tilingera, který už má zkušenosti se seniorskou reprezentací, a další zajímavé mladíky.

Za Beach Radlice pro změnu chytal další člen širšího reprezentačního kádru – brankář Matyáš Ďuriník. A kouč Michael Lukič zároveň přivedl zvučnou posilu z Bohemians a národního týmu – Miloslava Klímu.

První třetina přinesla jedinou branku, o kterou se postaral Martin Lebeda z BSS Praha. Ve druhém dějství ovšem došlo na velký obrat, Beach Radlice se čtyřmi góly během sedmi minut ujali vedení 4:1. Už o něco zkušenější celek BSS Praha tak měl co dělat, aby zápas dovedl aspoň k remíze. To se opravdu stalo, když Daniel Srba zhruba deset vteřin před koncem srovnal. Na penalty se pak z výhry radovali právě mladíci z BSS Praha.

Druhý duel přinesl pro změnu srážku zkušeného slovenského týmu BS ViOn proti úplnému nováčkovi FC Malibu Mladá Boleslav. Ačkoliv tým z města automobilů neměl dosud s plážákem žádné zkušenosti, v úvodu to nebylo vůbec znát. První třetina branku nepřinesla, i když na obou stranách zvonila konstrukce brány.

Druhá část hry už přinesla také góly. Vedení se ujalo Malibu, když pokutový kop proměnil Jakub Velechovský. Poté už ale začala být znát zkušenost slovenských hráčů. Roman Letko a Michal Hloušek nasázeli oba po hattricku. Na druhé straně se dvěma góly blýskl Petr Polanka. Rezultát? 7:4 pro ViOn.

Amatérská Beach Soccer liga bude pokračovat zřejmě až v pondělí 1. května. Námluvy s posledním účastníkem totiž zatím nedopadly dobře, ve hře je ale stále ještě doplnění o pátý tým. Jasněji bude v průběhu tohoto týdne.