Beach Radlice slaví triumf v Amatérské lize! BSS Praha nezvládli duel s BS ViOn

Druhý ročník Amatérské Beach Soccer ligy je za námi. Před závěrečným třetím kolem, které se odehrálo v pondělí 8. května v radlické Beach-aréně, měly tři ze čtyř týmů ještě šanci na triumf. Z něj se nakonec radoval tým Beach Radlice, který zvládl poslední duel proti FC Malibu Mladá Boleslav (8:3). Na druhém místě skončil slovenský celek BS ViOn, třetí místo obsadili BSS Praha.

Před třetím kolem bylo pořád o co hrát. Nejlépe k prvnímu místu měli našlápnuto BSS Praha, kteří z úvodních dvou kol posbírali čtyři body. Zápas proti BS ViOn ovšem nezvládli, i když jim v brance opět vypomohl reprezentační gólman Jan Bártl.

Slovenský tým poslal v úvodu do vedení Roman Letko, ve druhé třetině během dvou minut přidal dvě branky Ygur Gok. Tříbrankové manko se už mladíkům z Prahy nepovedlo smazat, jedinou trefu zaznamenal ve 23. minutě Adam Vondráček.

Slovenský tým tak ještě získal naději na prvenství. V závěrečném duelu nicméně potřeboval pomoc od nováčků z FC Malibu Mladá Boleslav. Beach Radlice naopak věděli, že pokud utkání zvládnou za tři body, celkový triumf je jejich.

Trenér radlického týmu Michael Lukič vyšperkoval svůj tým v posledním kole o reprezentanty Jakuba Pekárka a Tomáše Hurába, který už v minulém duelu zařídil čtyřmi trefami výhru nad BS ViOn.

Úvodní dvě třetiny přinesly vyrovnaný duel. Za Beach Radlice řádil především David Koštialik, který během 14 minut dokázal nastřílet hattrick. Malibu se nicméně drželo a po dvou slepených brankách v 16. a 17. minutě byl stav srovnaný 3:3. Od té chvíle už ale pálili jen Radličtí.

Dvěma brankami v závěru pečetil triumf v Amatérské lize Vojtěch Lenert, jednou se prosadil také již zmíněný Tomáš Huráb. Beach Radlice se nakonec radovali z vítězství 8:3 a se šesti body ovládli letošní ročník Amatérské Beach Soccer ligy. Navázali tak na loňské druhé místo, kdy nestačili jen na SK Motorlet.

Nejlepším střelcem se stal se sedmi góly Roman Letko z BS ViOn. Po pěti brankách nastříleli Petr Polanka z FC Malibu Mladá Boleslav a Tomáš Huráb z Beach Radlice.